Jak máte vybavené auto? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jak máte vybavené auto?

23. 5. 2016

Podle výzkumu agentury STEM/MARK pro značku Orbit je znalost prvků povinné výbavy auta u Čechů velmi špatná. Dohromady je nedá celých 95 % respondentů. Pokud už si vzpomenou alespoň na něco, je to v první řadě lékárnička. Důležitou roli ale hraje i komfort jízdy s předměty, které se objevují ve většině českých vozů a tvoří jakousi „nepovinnou výbavu“. Patří sem sluneční brýle, vlhčené ubrousky, nápoj a také žvýkačky bez cukru. Téměř šestina dotázaných pak vozí různé talismany bez jakékoli praktické funkce.

Co musíme mít ještě v autě

Auto se pro mnohé stává téměř druhým domovem a chtějí se v něm cítit co nejlépe. Nad rámec zákonem dané výbavy, kterou standardně vozí, je tedy nedílnou součástí jejich vozu jakási „nepovinná výbava“. Ta sice na rozdíl od povinné nezachrání život ani neopraví defekt na autě, umí ale osvěžit a výrazně zpříjemnit krátké i dlouhé cesty. V přihrádkách téměř 70 % respondentů nechybí sluneční brýle, polovina pak nedá dopustit na vlhčené kapesníky. 40 % řidičů myslí i na vhodné náhradní obutí nejen pro svůj vůz ale i pro sebe, aby se jim pohodlně řídilo. 17 % má po ruce vždy něco malého k snědku a zhruba stejně velká skupina se neobejde bez žvýkačky, která je praktickým pomocníkem, jak pečovat o ústní dutinu nejen na cestách. Pro 36 % dotazovaných je pak nutností nápoj.

Něco k zakousnutí a žvýkačka

Malá trvanlivá svačinka, nápoj a především žvýkačky Orbit by měly být součástí každé nepovinné výbavy. Žvýkání totiž zvyšuje produkci slin, což pomáhá neutralizovat kyseliny zubního plaku, které napadají zuby. Navíc příjemně osvěží a rozptýlí. A ať už se řidiči vydají kamkoli, neměli by zapomínat na žvýkání po každém jídle a pití. 60 % řidičů potvrdilo, že jízdu jim umí zpříjemnit správný spolujezdec. Žvýkačky Orbit jím jednoduše jsou. Díky praktické dóze skvěle pasují do držáku na pití či přihrádky.

Chystáte se na dlouhou cestu?

Téma (ne)povinné výbavy je aktuálnější s nadcházejícím obdobím dovolených. Ačkoli kompletní povinnou výbavu umělo vyjmenovat jen 5 % Čechů, více než polovina respondentů se informuje na povinnosti na silnicích v destinaci dovolené. Podle uskutečněného výzkumu vyšlo najevo, že až 54 % respondentů, kteří cestují autem, si před cestou do zahraničí vždy zodpovědně ověřují, jaká je v dané zemi povinná výbava. Na dlouhých cestách je pak klíčová i správná nepovinná výbava pro maximální pohodlí včetně žvýkaček Orbit. Šťastnou a svěží cestu!


publikováno: 23. 5. 2016, v rubrice Rodina
Štítky: auto, cestování, svačina, zuby

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+