Jedinečná pohádková knížka pomáhá ochránit zoubky dětí | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jedinečná pohádková knížka pomáhá ochránit zoubky dětí

20. 2. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Detektiv z knížky Proč vlk šišlal se jmenuje Zoubek.

Výherci: Tomáš Hartman, Lucie Rašínová, Alice Šímová

Na knižním trhu se objevila kniha Proč vlk šišlal, která udělá z čištění zoubků skvělou zábavu pro celou vaši rodinu. Kniha, která je již prodávána ve stomatologických or­dinacích, je dětmi ve věku 4 až 8 let velmi dobře přijímána díky roztomilým pohádkovým příběhům, omalovánkám, hádankám či pexesu.

Otevře dětem zcela nový svět správné péče o zoubky a správné výživy

Ordinace českých zubních lékařů bohužel navštěvuje velmi mnoho dětí s nateklou tváří, které nevědí, že čistý zub nemůže onemocnět. Nemusí být mezi nimi i to vaše! Tuto dosud jedinečnou knihu napsala Doc. MUDr. Eva Kovaľová, PhD., která založila obor Dentální hygiena na Fakultě zdravotnických oborů v Prešově.

Na prvních mléčných zubech velmi záleží

Na prvních mléčných zubech velmi záleží, i když vypadnou a nahradí je nové. Opačný pohled je nebezpečný mýtus, bohužel rozšířený i v moderní civilizované společnosti. Mléčný chrup se kazí velmi rychle a bakterie zubního kazu se snadno dostávají přes mělký kořen dětského zubu až do okolních tkání, kde často způsobují závažný zánět a bolestivý otok. Bakteriální zánět v ústech má zhoubný vliv na celý dětský organizmus, zejména kupříkladu na srdeční sval. Málo známým faktem také je, že narušení a předčasná ztráta mléčného chrupu může velmi negativně ovlivnit zdravý vývoj druhých trvalých zubů vašeho dítěte!

  • Pro více informací, ukázku z knihy jsou k dispozici webové stránky www.procvlksis­lal.cz, kde je také možné knihu zakoupit.

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje detektiv z knížky Proč vlk šišlal?

a) Zoubek

b) Jožka

Tři výherci, kteří do 10. 3. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží knížku Proč vlk šišlal. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením zoubky.


publikováno: 20. 2. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, zuby

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+