Kočky jsou v Česku členem rodiny, ukázal průzkum | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Kočky jsou v Česku členem rodiny, ukázal průzkum

11. 12. 2013

Podle průzkumu, uskutečněného značkou Sheba, považují majitelé koček v 87 % případů svého domácího mazlíčka za člena rodiny, přítele, miláčka či dítě. Až 40% dotázaných dokonce vlastní víc než jednu kočku. Nejvíc si na svých domácích mazlíčcích vážíme jejich věrnosti. Celých 68 % respondentů je přesvědčeno, že největší radost udělají kočkám něčím dobrým na zub, ať už kvalitním krmivem nebo kapsičkou.

Kočka je blízký přítel

Značka Sheba realizovala průzkum mezi chovateli koček, který ukázal nejen postavení koček v rodině, ale také vlastnosti, kterých si na svých mazlíčcích majitelé nejvíce cení a jaké záliby mají se svou kočkou společné.

Většinou (87 % dotázaných) jsou kočky vnímány jako součást rodiny, velmi blízký přítel, miláček či dokonce dítě. Ve zbývajících 13 % případů považují majitelé kočku jen za obyčejné zvíře, ke kterému nemají nijak zvláštní vztah. Nejčastějšími kočičími jmény jsou podle průzkumu Micka nebo Mikeš.

Největší radost má kočka z dobrého jídla

Z dat průzkumu je znatelný rozdíl mezi lidmi žijícími ve velkém městě a na vesnici. Ve městech jsou kočky rodině mnohem bližší a platí zde za pravého domácího mazlíčka, zatímco lidé na vesnici přistupují ke kočkám víc odtažitě. Nejčastějšími vlastnostmi koček jsou podle jejich majitelů věrnost, přítulnost, mazlivost a hravost. Na 34 % respondentů vypovědělo, že jejich kočka nejraději spí. Další oblíbenou činností je hraní, lovení myší nebo ptáků a v neposlední řadě jídlo. Největší radost své kočce udělají majitelé jídlem (68 %), a to kvalitním krmivem, pamlskem nebo kapsičkou. Naopak své pány kočky nejvíce potěší, když se přijdou pomazlit, přitulit a projevují svou věrnost.

  • Průzkum byl provedený v roce 2013 na vzorku 308 respondentů formou elektronického dotazníkového šetření.

publikováno: 11. 12. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: kočka, nákupy, zvíře

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+