MEDITACE & RELAXACE S KLASICKOU HUDBOU | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

MEDITACE & RELAXACE S KLASICKOU HUDBOU

27. 2. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Takto laděnou kompilaci pro meditaci a relax vydal Supraphon poprvé.

Výherci: Jiří Krátký, Marie Palečková, Jaroslav Hejtmánek

V pátek 24. února vydal Supraphon album Meditace & relaxace s klasickou hudbou, které je speciálně sestavenou kolekci nejkrásnějších skladeb světových autorů. Takto laděnou kompilaci vydává Supraphon poprvé. Na CD se můžete zaposlouchat například do Koncertu pro kytaru, smyčce a basso continuo Antonia Vivaldiho, Koncertu pro flétnu, fagot, smyčce a cembalo Wolfganga Amadea Mozarta anebo do Koncertu pro dvoje housle a smyčcový orchestr Johanna Sebastiana Bacha.

violoncellista Jiří Bárta

violoncellista Jiří Bárta

Špičkoví umělci a orchestry

Na albu jsou také díla Julese Masseneta, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, Georga Philippa Telemanna a Georga Friedricha Händela. Vždy v mistrovských interpretacích kytaristy Lubomíra Brabce, houslisty Pavla Šporcla, violoncellista Jiří Bárta, klavíristy Jana Simona, Pražského komorního orchestru, České filharmonie, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Pražské komorní filharmonie a mnoha dalších špičkových umělců a orchestrů.

Poslech klasické hudby posiluje zdraví

Producent Supraphonu Alan Piskač k tomu uvedl: „Vědci již klinicky potvrdili, že poslech klasické hudby zvyšuje prostorovou orientaci a stimuluje činnost mozku, působí proti poruchám spánku a zklidňuje. Účinkuje pozitivně bez ohledu na to, zda ji provozujeme aktivně, nebo ji pouze přijímáme jako posluchači. Hudba je těmi nejkrásnějšími dveřmi k uvolnění. Naslouchat klasické hudbě může být příjemnou cestou k meditaci a relaxaci.“

Album Meditace & relaxace s klasickou hudbou navodí více než sedmdesát minut příjemné atmosféry pro odpočinek, usínání a únik od každodenního stresu. Takto zaměřená kompilace vychází u vydavatelství Supraphon poprvé. Album vychází za podpory rádia Classic Praha.

Album na Supraphonline: www.supraphon­line.cz/…ickou-hudbou

Soutěžní otázka

Kolikátou takto laděnou kompilaci pro meditaci a relax už Supraphon vydal?

a) třetí

b) první

Tři výherci, kteří do 6. 3. 20117 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou Album Meditace & relaxace s klasickou hudbou. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením CD meditace.


publikováno: 27. 2. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: CD, hudba, meditace, relaxace

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+