Mezinárodní vánoční dipolmatický festival | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Mezinárodní vánoční dipolmatický festival

16. 11. 2017

Pouze jediný den v roce se můžete vydat na pomyslnou cestu kolem světa. Každoroční Mezinárodní vánoční festival je pastvou pro oči, přehlídkou barevných krojů, chutí, vůní, umění, hudby a tanců. Zároveň je nefalšovaným orientálním tržištěm, kde však nákupem vybraných lahůdek či neobvyklých vánočních dárků podporujete českou charitu. Mezinárodní vánoční festival proběhne v neděli 26. 11. 2017 v konferenčním sále hotelu Hilton, Pobřežní 1, Praha 8, 10.00 – 16.00 hod.

Už dvacet let

„Letošní 20. výročí vzniku DSA je významným milníkem pro nás všechny, kteří nesou její odkaz, snaží se podporovat přátelství a porozumění mezi odlišnými kulturami a národy, nabízet pomocnou ruku méně privilegovaným lidem v této zemi. Festival je pro nás hmatatelným důkazem úspěchu našeho snažení, mostem, který nás přes všechny rozdíly spojuje,“ vysvětluje paní Myung-ji Suh, prezidentka asociace.

66 milionů díků

Od roku 2000 rozdělila DSA více než 66 milionů korun, čímž se řadí k předním mecenášům v zemi. Peníze se získávají ze vstupného, z prodeje na stáncích, z Aukro aukcí, od korporátních sponzorů i soukromých dárců. Prostřednictvím grantové výzvy jsou získané prostředky v plné výši přerozděleny mezi české charitativní organizace. Provozní náklady si asociace hradí ze svých členských poplatků. „Naše úspěchy by nebyly možné bez nadšení a obětavého úsilí členů DSA, pomoci dobrovolníků a štědrosti sponzorů. Věřím, že nadšení a optimismus nás bude provázet i v nadcházejících letech,“ dodává paní Myung-ji Suh. Od svých skromných začátků se festival v průběhu let stal jednou z nejprestižnějších událostí vánočních svátků. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tradičně jej zahajuje První dáma České republiky.

Okolo světa v jediném dni

„Pro každého návštěvníka chystáme den plný jedinečných zážitků a možnost seznámit se s více než 40 zeměmi světa. Představíme tanečníky, zpěváky, malbu na hedvábí, tetování hennou nebo fruit carving – zdobné vyřezávání ovoce,“ přibližuje program koordinátorka festivalu paní Ilda Poda. „Nejpopulárnější mezi našimi návštěvníky jsou stoly, kde diplomaté oblečení v národních krojích prodávají výrobky typické pro své země: sladkosti, vybrané lahůdky, kosmetiku, módu, šperky, elektroniku, dekorativní nebo umělecké předměty. Každý rok se nabídka liší. Nákupem našeho zboží každý přispívá do našeho charitativního fondu,“ dodává paní Ilda Poda.

Kde peníze pomáhají

„Portfolio podporovaných projektů je velmi široké: od nemocnic po hospice, od dětských domovů po léčebny. Snažíme se podporou vzdělání, odborné přípravy či dopravy pomoci osobám se zdravotním postižením žít plnohodnotný život a nalézt pracovní uplatnění. Každoročně rozdělíme několik milionů korun na více než dvacet projektů. Jediným závazným kritériem je, že prostředky pomáhají v České republice. Jediným limitem je konečná částka, kterou se nám podaří našim festivalem získat,“ vysvětluje paní Tamar Agiashvili, koordinátorka charitativní pomoci. Kde zjistit víc

  • Předprodej v síti Ticketstream vstupenky za 100,– Kč, v den konání festivalu 150,– Kč. Děti do 12ti let mají vstup zdarma. Pro děti je připraven dětský koutek s animačním programem. Festival doplňuje on-line „Diplomatická aukce“, která začíná v pátek 17. listopadu na www.aukro.cz .

Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsa­prague.org a na Facebooku: www.fb.com/dsa­prague.


publikováno: 16. 11. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, Vánoce

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+