Nemocnice Na Bulovce se zapojila do projektu Život v kufříku | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Nemocnice Na Bulovce se zapojila do projektu Život v kufříku

13. 12. 2018

Nadační fond La Vida Loca již od roku 2015 realizuje projekt Život v kufříku v porodnicích napříč Českou republikou. Novorozencům, kteří jsou již v porodnici odloženi matkou nebo z různých důvodů matce odebráni, vyplňuje prázdné místo na začátku životního příběhu. Nadační fond jim daruje kufříky, které zdravotní sestry plní informacemi o jejich narození, porodními náramky nebo přáními do života.

První kufřík

Do projektu se 11. prosince 2018 zapojila také Nemocnice Na Bulovce (NNB). Nadační fond La Vida Loca porodnici NNB předal na úvod vzájemné spolupráce celkem deset kufříků.

Každoročně se, podle slov primáře z Neonatologického oddělení NNB MUDr. Martina Čihaře, rodí 15 až 20 dětí, které dosud opouštěly porodnici jen s propouštěcí zprávou, bez dalších informací o prvních dnech svého života.

Dobrovolnice z domovů pro seniory do kufříků pletou a háčkují oblečky nebo drobné dárky. „Když pak děti v dospívání hledají informace o sobě samých a potýkají se s nejistotou, mají jasný důkaz, že jim už v porodnici byl na blízku někdo, kdo je miloval a s láskou o ně pečoval,“ říká zakladatelka projektu Iva Říhová.


publikováno: 13. 12. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: akce, miminko

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+