Objevte všechny zajímavosti Dolní Moravy | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Objevte všechny zajímavosti Dolní Moravy

15. 7. 2020

Pokud tápete, kam vyrazit s rodinou na výlet či dovolenou, nenechte si utéct návštěvu Horského resortu Dolní Morava. Má to však jeden háček – jediný den strávený uprostřed horské krajiny pod Králickým Sněžníkem vám nebude stačit. Poznejte ty nejzajímavější atrakce Dolní Moravy od nejdelší bobové dráhy v Česku přes originálního obřího mamuta s tobogánem v chobotu až po Stezku v oblacích.

Kam vyrazit?

Jak by mohl vypadat den na Dolní Moravě nabitý zážitky prozradil marketingový manažer resortu Tomáš Drápal: „Na návštěvu vyhraďte celý den a ideálně více. Nejlepší je koupit lístky na atrakce v našem e-shopu, a to hned ráno. Vyhnete se tak zbytečnému čekání ve frontě na pokladnu. Jako první doporučuji vyjet lanovkou nahoru, kde už krásně svítí sluníčko. Pak můžete vyjít na Stezku v oblacích. Poté, co překonáte sami sebe na naší síťové kapce ve výšce 55 metrů nad zemí, můžete v klidu sejít nebo sjet tobogánem do prostoru nového obchůdku s překrásnými suvenýry.

Po lehčím obědě v panoramatické restauraci Skalka nebo v horské chatě Slaměnka vytrávíte u našeho nového 11° piva s názvem „Až do oblak“. Cesta zpět do údolí je už na každého chuti. Na výběr je z mnoha variant. Nejoblíbenější je jízda Mamutí horskou dráhou, sjet je možné také 14 kilometrů dlouhou trať na horských koloběžkách, pěšky po modré turistické značce přes podzemní Stamichmanovu štolu nebo opět v klidu lanovkou dolů. Při pozdním odpoledni doporučujeme využít dětské zážitkové parky v čele s obřím mamutem nebo adrenalinovou věž a lanový park. V létě je možné zažít Mamutí horskou dráhu i za soumraku. Osvětlené boby se prohánějí krajinou až do 21 hodin.“

K mnoha atrakcím loni v létě přibyla Mamutí horská dráha

Nejdelší bobová dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě má převýšení 364 metrů a kroutí se v 25 zatáčkách, z nichž v jedné se ve 12 metrech nad zemí otočíte o 360 stupňů. Hned od svého otevření láká nadšené turisty. „Během jízdy křičí nejvíce děti a maminky. Je to skutečně parádní jízda a každý, kdo se v cíli zase postaví na nohy se shodne na jednom. Už v polovině jízdy to bylo „hustý“ a bohatě by to „stačilo“, ale díky délce 3 km budete mít jízdu na Mamutí horské dráze před očima ještě hodně dlouho. Nejvíce fotografií z naší fotopasti si v cílovém depu kupují zase nejvíce tatínci s dětmi. Je to zážitek pro každého, ale ten největší z nejdelší jízdy ve střední Evropě budou mít zejména rodiny s dětmi,“ doplňuje Tomáš Drápal.

Nové cyklotrasy

I přes jaro, které turistice nepřálo, přibude i letos na Dolní Moravě nová atrakce. Jedná se o nové cyklotrasy. „Nejzdařilejší počin letošního léta i z pohledu budoucího rozvoje aktivit kolem single trialových tratí je Trail Park. Na první srpnovou sobotu plánujeme otevření 3 nových trialových tratí pro rodiny s dětmi i profi jezdce. Lanovka vyveze každého i s kolem pohodlně nahoru. U horní stanice lanovky, vedle horské chaty Slaměnka, budou připraveny krásné startovací brány, které vzniknou z letošního dřevařského sympozia. A pak už si můžete užívat skvělých 15 kilometrů trailových tratí různých obtížností. V cíli na vás pak čeká spousta možností dalšího vyžití i občerstvení,“ uzavírá pozvánkou Tomáš Drápal z Horského resortu Dolní Morava.

  • Všechny atrakce i kalendář akcí najdete na www.dolnimora­va.cz. Kromě toho zde objevíte také seznam hotelů a chat, v kterých můžete strávit noc a prodloužit si tak horské zážitky.

publikováno: 15. 7. 2020, v rubrice Rodina
Štítky: cestování

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+