Přijďte na koncert projektu Music Against Anorexia | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Přijďte na koncert projektu Music Against Anorexia

20. 1. 2014

Na kost vyhublá dívka, pro kterou je jídlo noční můrou a rozesmátý student, jehož vášní je mixování taneční hudby. Co mají společného? Jaroslav Horák, student pražského gymnázia English College in Prague, před nedávnem založil projekt Music Against Anorexia. „Z osobní zkušenosti vím, kolik i velmi mladých lidí se objevuje ve stále větších počtech na psychiatrických klinikách s poruchou příjmu potravy. Chtěl bych jim pomoci,“ vysvětlil mladý muž. Svůj první charitativní koncert chystá společně s dalšími hudebníky na čtvrtek 23. ledna od 18. hodin v Café v Lese v Krymské ulici v Praze 2. Rozhodl se tak podpořit Občanské sdružení Anabell, které se jako jediná nestátní nezisková organizace v Česku poruchám příjmu potravy komplexně věnuje.

Cílem je založení specializované kliniky

„Protože už se řadu let věnuji dýžejování, chci společně se svými přáteli ze školy, kteří jsou také muzikanti, pořádat řadu dýžejových koncertů a dalších charitativních akcí, přičemž výtěžek pak beze zbytku věnuji sdružení Anabell,“ popsal muzikant. „Vedle profesionálních psychoterapeu­tických služeb, které sdružení Anabell nabízí, mě zaujal jejich dlouhodobý cíl založit zařízení specializované kliniky na léčbu poruch příjmu potravy, která dosud v Česku chybí,“ uvedl Horák. Svůj první charitativní koncert chystají mladí hudebníci na čtvrtek 23. ledna.

Na co se můžete těšit?

„Příchozí se mohou těšit na přibližně dvouhodinový dýžejový set s živými vystoupeními talentovaných hudebníků z naší školy, například Dominiky Haškové, Ronalda Prokeše či Bena McGarra. Nabídneme hudbu od současných hitů až po klasický trance, což je moje specialita,“ dodal Horák. Ředitelka Občanského sdružení Anabell Jana Sladká Ševčíková myšlenku charitativních koncertů velmi oceňuje. „Je krásné, když si mladí lidé uvědomují, že poruchy příjmu potravy jsou skutečně závažný problém a nabídnou se takto našemu sdružení pomoci. Velmi si toho vážím a všem, kteří se do koncertu zapojí, děkuji,“ uvedla Sladká.

www.anabell.cz

https:/www.fa­cebook.com/…214186­999690


publikováno: 20. 1. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, anorexie, hubnutí, nemoci, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+