Romantické koncerty v korunách stromů na Lipně | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Romantické koncerty v korunách stromů na Lipně

27. 6. 2017

Chcete vidět neopakovatelný západ slunce, prožít romantickou procházku v korunách stromů, kdy osvětlení zajišťují speciální světla nebo se jen tak zaposlouchat do šumění lesa? Zažijte neopakovatelnou atmosféru a vydejte se některé prázdninové úterý na Stezku korunami stromů Lipno večer. Během prodloužené otevírací doby (až do 23 hodin) si navíc můžete vychutnat jeden z připravovaných koncertů. „V průběhu léta zazní na Stezce postupně jazz, swing, blues, ale i klasická hudba nebo rhythm & blues. Koncerty začínají vždy ve 20 hodin a jsou v ceně vstupného,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno. Prodloužený provoz má i lanová dráha – poslední jízda je ve 23:30 hod. Navíc jedničkáři mají v pátek vstup do další místní atrakce – Království lesa – zdarma. Akce platí pro děti do 14 let v doprovodu dospělého.

4. 7. 2017 Mc Berds

Hudební sérii koncertů v korunách stromů zahájí jihočeská multižánrová kapela Mc Berds. Barbora Plachá, Libor Heřman a Jan Kopf hrají irský folk, který na jedné straně přechází do cikánského gypsy stylu a na druhé se blíží jazzu. Všichni tři členové mají opravdu široký záběr. Například Barbora Plachá, kromě zpěvu hraje i na flétnu, akordeon nebo tzv. hvízdá.

11. 7. 2017 Banjaluka

Prázdniny jsou v plném proudu a na Stezce korunami stromů Lipno představí své písníčky českobudějovická kapela Banjaluka. Její členové jsou zároveň herci budějovického Malého divadla. Těšit se můžete na směs crossoveru a folku. Výrazný je akordeon zpěvačky Lucie Škodové nebo banjo Petra Hubíka. Banjaluka hraje své vlastní autorské písně.

18. 7. 2017 Trio Naladěno – barokní hudba, jazz, vybrané kusy světové hudby

Smyčcové trio Naladěno hraje nejen skvělou klasickou hudbu, ale i jazz či vybrané kusy soudobé světové hudby. V tichu lipenského lesa se rozezní nejprve barokní tóny, které bude trio postupně mixovat do dalších stylů. Budete překvapeni, co vše lze zahrát v kombinaci flétna, violoncello a housle. Zuzana Krištůfková, Karel Watzko a Vedula Kecová zahrají přímo na Stezce korunami stromů Lipno v polovině července.

25. 7. 2017 Trio Budvicence

Červencová série úterních koncertů pokračuje ve znamení klasiky. Komorní Trio Budvicence těží především z vlastního interpretačního stylu a zároveň využívá společného studia na AMU v Praze, kde soubor vznikl. Na programu bude klasický repertoár pro klavírní tria. Koncert by si neměli nechat ujít nejen milovníci klasické hudby, ale i ti, kteří chtějí poznat trochu něco jiného. Trio Budvicence ve složení Markéta Týmlová – klavír, Lenka Týmlová – violoncello a Mar­tin Týml totiž dokáže perfektně vystihnout atmosféru okamžiku.

  • Program letních koncertů je také k dispozici na internetových stránkách Stezky korunami stromů Lipno – www.stezkako­runamistromu.cz

publikováno: 27. 6. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+