Staroměstské náměstí roztančí na Silvestra světové hity i taneční muzika | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Staroměstské náměstí roztančí na Silvestra světové hity i taneční muzika

29. 12. 2017

Návštěvníci Staroměstského náměstí přivítají nový rok v rytmu tance. Organizátoři největších Vánočních trhů v České republice připravili sedmihodinovou silvestrovskou show, která provede hosty oslav domácími i světovými hity od padesátých let po současnost.

Party celý večer až do půlnoci

Silvestrovská párty začne v 17 hodin a potrvá až do půlnoci. Hosty přivede do varu kapela So Fine s českými i světovými hity od U2, REM, Beatles, Oasis, Stinga a dalších, včetně vlastních skladeb. V čele pražského rock-popového bandu je charismatický zpěvák z anglického Liverpoolu Ged Maloney.

Až do půlnoci se pak budou střídat DJ Mikael van Dikeen a skupina Party Leaders, která má v repertoáru hudbu od 50. let po současnost, rockenrolové evergreeny a české i světové poprockové hity. DJ Mikael van Dikeen přivítá nový rok v centru Prahy už potřetí, a tentokrát představí pětidílný Extended DJ Set s názvem #BeGlamorous #BePrague a v premiéře také stejnojmenný singl. „Ten, kdo přijde, uslyší největší hity taneční scény posledních dvou let – a některé z nich budou exkluzivně v mých osobních remixech,“ říká Dj Mikael van Dikeen. Program ukončí o půlnoci přivítání roku 2018.

  • Novoroční zpěvy a Tříkrálový průvod s požehnáním pražského arcibiskupa Dominika Duky už 5. ledna!
  • V pondělí 1. ledna 2018 zazní na pódiu Staroměstského náměstí od 15 hodin Novoroční zpěvy. Sólisté, kteří vystupují na předních českých i zahraničních scénách, si připravili nejznámější árie z českých oper Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Průvod Tří králů

V pátek 5. ledna 2018 dorazí na Staroměstské náměstí před 16. hodinou průvod Tří králů, kteří pojedou na živých velbloudech. Připomenou legendu o putování tří bájných mudrců do Betléma za narozeným Ježíškem. Králové tu předají své dary a s poselstvím promluví pražský arcibiskup Dominik Duka. V 16.30 hodin pak vystoupí stodvacetičlenný smíšený sbor a orchestr při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Pěvci zahrají a zazpívají Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Průvodem půjdou také biblické postavy, bubeníci a trubači. Akci pořádá Arcidiecézní charita Praha, aby upozornila na Tříkrálovou sbírku pro sociálně slabé.

Program na pódiu Staroměstského náměstí končí v pátek 6. ledna 2017. Organizátorem největších Vánočních trhů v České republice je společnost Taiko, a. s.  

Pondělí 1. ledna 2018 15.00 – 16.00 Novoroční zpěvy – árie z českých oper Účinkují operní sólisté předních českých i zahraničních scén  

Stánky s produktovým zbožím budou na Silvestra na obou náměstích otevřené maximálně do 22 hodin, stánky s občerstvením nejdéle do půl jedné v noci. Na Nový rok pak budou všechny prodejní domky otevřené v době zhruba mezi 11. a 22. hodinou, občerstvení až do půlnoci.   Průběžné informace najdete na www.trhypraha.cz.


publikováno: 29. 12. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: akce, Vánoce

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+