Tradiční zimní Srdíčkové dny | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Tradiční zimní Srdíčkové dny

7. 12. 2015

Až do pátku 11. prosince 2015 můžete koupí srdíček, přívěsků a dalších sbírkových předmětů od studentů středních škol přispět vážně nemocným dětem a dětem odkázaným na pomoc svých rodičů. Od roku 2000 se podařilo organizaci Život dětem takto vybrat pro děti 162 911 021 Kč.

Srdíčka, přívěsky, žetony do vozíku

„Srdíčkové dny patří k našim tradičním projektům a těší nás, že si našly místo u mnoha laskavých lidí, kteří se do sbírky pravidelně zapojují. Podzimní část byla velmi úspěšná a věříme, že na ni teď v zimě navážeme. I tentokrát jsme připravili praktické sbírkové předměty jako přívěsky na klíče se srdíčkem, barevné přívěsky s žetonem do vozíku a samozřejmě nebudou chybět známá plastová srdíčka, která si budete od pondělí do pátku moci v ulicích po celé České republice zakoupit od našich dobrovolníků,“ říká ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Srdíčkové dny se konají třikrát do roka – na jaře, na podzim a v zimě

„Výtěžek ze zimní sbírky použijeme ve prospěch těžce handicapovaných dětí, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Konkrétně poputuje na hrazení příspěvků na zakoupení invalidních vozíčků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, přístrojů pro domácí terapii, dále na úhradu obvazového materiálu, speciální výživy, ozdravných pobytů apod. Současně díky vybraným penězům pomáháme dětským stacionářům a dalším zařízením, která pečují o nemocné děti,“ dodává Maria Křepelková.

  • Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a benefice Srdce pro děti.

www.zivotdetem­.cz.


publikováno: 7. 12. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, charita

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+