UNICEF hledá děti do projektu Den dospělým | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

UNICEF hledá děti do projektu Den dospělým

23. 3. 2019

UNICEF Česká republika vyhlašuje výběrové řízení na unikátní projekt Den dospělým. V rámci tohoto projektu stráví 10 vylosovaných českých dětí ve věku 10 – 15 let jeden pracovní den s úspěšnou českou osobností. Děti si vymění role se svými dospělými mentory a vyzkouší si, jaké je být dospělým, pracovat a rozhodovat. O své unikátní zkušenosti se podělí s ostatními ve video blogu, který bude mapovat jejich den, zážitky a poznatky. Prostřednictvím rozhovorů s dětmi i mentory před a po akci budeme sledovat, jak obě strany tato zkušenost vzájemně obohatila, co nového a třeba i nečekaného zažili, co je překvapilo a inspirovalo, co si odnášejí pro budoucnost.

Vyzkouší si svět dospělých

„Dětství není jen bezstarostným obdobím her a zábavy, ale také obdobím, kdy se u každého člověka formují základní hodnoty, životní návyky a dovednosti, vztah k druhým lidem i celé společnosti. Smyslem projektu Den dospělým je podpořit odpovědnost a samostatnost dospívajících dětí umožněním pracovní zkušenosti s člověkem, který ve své profesi dosáhl významných úspěchů,“ vysvětluje Pavla Gomba, ředitelka české pobočky UNICEF.

Podobné akce ve formátu „children's take-over“ organizují pobočky UNICEF po celém světě. Pro UNICEF je projekt také naplněním práva dětí na to, aby se jim naslouchalo a mohly se aktivně zapojit do dění ve společnosti. Akce je součástí letošní kampaně k 30. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte.

Den dospělým se koná v pátek 31. května 2019 před Mezinárodním dnem dětí.

Děti mají příležitost strávit svůj Den dospělým s těmito mentory:

Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha

Herečka Jitka Čvančarová

Hudebník David Deyl

Hokejista Patrik Eliáš

Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR

Jan Klas, ředitel podniku Řízení letového provozu ČR

Youtuber a moderátor Kovy

Taťána Le Moigne, ředitelka Google ČR

Daniel Sobotka, ředitel orchestru FOK Praha

Televizní moderátor Karel Voříšek

  • Zájemci o účast v projektu vyplní přihlášku, jejíž povinnou součástí je zaslání maximálně dvouminutového videa, ve kterém se zájemce krátce představí a odpoví na tři otázky:
  1. Kdybych měl/a moc na Zemi cokoliv změnit, co by to bylo?
  2. Co mě v životě nejvíce těší, z čeho mám největší radost?
  3. Kdyby ses měl/a popsat jedním slovem, které slovo by to bylo?

Podmínkou účasti je souhlas rodičů.

  • Do výběrového řízení budou zařazeny všechny děti ve věku 10 – 15 let (včetně), které zašlou na e-mail uvedený níže vyplněnou a podepsanou přih­lášku a video. Pro každého mentora bude z přihlášených zájemců vylosován jeden účastník a jeden náhradník. Losování účastníků proběhne 30. dubna 2019. Losování bude pro zajištění transparentnos­ti vysíláno online na stránce UNICEF Česká republika na sociální síti Facebook.

Přihlášku do projektu Den dospělým najdete na webových stránkách www.unicef.cz. Vyplněné a podepsané přihlášky a videa je možné zasílat do 15. dubna 2019 na e-mailovou adresu uvedenou v pokynech na webu UNICEF ČR.


publikováno: 23. 3. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+