Už jste pomohli naplnit misky v útulcích? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Už jste pomohli naplnit misky v útulcích?

8. 10. 2014

Provozovatelé útulků se snaží s vypětím sil a financí nahradit opuštěným zvířatům domov a ulehčit by jim to měla kampaň „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Již 6. rokem daruje vybraným a prověřeným útulkům krmivo. Pomoci můžete také Vy! Stačí nakoupit do 2. listopadu výrobky Pedigree a Whiskas. Pro útulky znamená kampaň opravdu hodně. Za ušetřené finance za krmivo mohou postavit nové kotce či zaplatit veterinární péči. Jak to vidí patronka kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“ MARTA KUBIŠOVÁ?

Co vás přimělo kampaň podpořit a stát se její patronkou?

Zdá se mi to jako velmi dobrý nápad! Cílem kampaně je konkrétní pomoc útulkům formou darovaného krmiva. Přitahuje oči veřejnosti k útulkům a k problematice opuštěných zvířat a podporuje adopce psů a koček z útulků. Jsem hrdá, že mohu být patronkou této kampaně!

Máte nějakého psa?

Jorkšírku Bijou mám od jejích 7 let. Než jsem se jí ujala, tak žila ve smečce, kde neudržela na uzdě svůj temperament a žárlivost. Napadala dvě staré a handicapované pudličky, před zraky mladé kříženky dobrmana a ta Bijou při ochraně pudliček několikrát zle potrhala. Naštěstí má Bijou tuhý kořínek a všechny eskapády přežila. Věděla jsem, že miluje velké psy, i přes špatnou zkušenost s dobrmankou, a tak jsem nabídla majitelce, že to s Bijou zkusím a že pořídím své azavačce společnici. Věkově byly od sebe 2 roky. Bijou a Ganiet se do sebe zamilovaly na první pohled. Zabydlela se u nás překvapivě rychle a suverénně, akorát neznala kočky, takže první týden dělala, že v bytě žádné nejsou. Zato teď je jejich velká šéfová.

Jak se daří útulkům v ČR?

Většinu útulků trápí přeplněnost, nedostatek finančních prostředků na veterinární péči a také nedostatek krmiva.

Co byste vzkázala čtenářům?

Nebojte se adoptovat zvíře z útulku, ovšem po důkladné rozvaze, pokud si to nemůžete z nějakého důvodu dovolit, tak prosím alespoň podpořte tuto kampaň a pomozte nám plnit misky v útulcích. Děkuji.

www.naplntemis­ky.cz


publikováno: 8. 10. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, pes, pomoc druhým

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+