Zahrajte si na interaktivní výstavě Vikýře PLAY | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zahrajte si na interaktivní výstavě Vikýře PLAY

28. 3. 2013

V Den učitelů 28. 3. 2013 se pod střechou Malostranské besedy otevírá interaktivní výstava Vikýře PLAY, která navazuje na odkaz Jana Amose Komenského. Vystavované objekty rozvíjejí fantazii, imaginaci, tvořivost a smysl pro hru návštěvníků a zapojí všechny smysly. Pohrají si s nimi skvěle jak děti, tak dospělí! Výstava Vikýře PLAY je součástí mezinárodního projektu putovních interaktivních výstav ORBIS PICTUS PLAY Jiřího a Radany Waldových. Výstavy, které od roku 2000 umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu lidí.

Vyzkoušejte zvukové, optické a kinetické nástroje

Hlavní částí expozice Vikýře PLAY je systém šesti podstřešních komůrek, patřících jednotlivým oknům půdy. Kromě soustředěného pohledu do okolí chrámu svatého Mikuláše ptačíma očima poskytují tato hnízda kreativní výbavu v podobě nejrůznějších zvukových, optických a kinetických nástrojů. Další nástroje, z nichž některé komůrky propojují, jsou umístěny na podlaze půdního prostoru. Tyto nástroje jsou snadno přemístitelné a kdykoli tak uvolní místo pro komorní koncert a divadelní produkce.

Nahrávací studio snílků

Intimní místnost s oknem do dvora se změnila v Nahrávací studio snílků, opatřené menším nahrávacím zařízením, které umožňuje jednotlivcům i skupinám „nastudovat” vlastní hudební dílka a v případě zájmu si na CD, DVD nebo jiném médiu odnést z výstavy audio či video záznam své tvořivosti pro další využití. Tato zcela unikátní hudební sekce je přístupná návštěvníkům výstavy a umožňuje i uspořádání speciálních akcí.

Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů

Ve 2. patře můžete navštívit Videokavárnu v sousedství BioBistra, které jsou workshopovou interaktivní zónou a místem pro besedy a projekce. Další intimní výstavní místnost druhého patra nabízí množství nástrojů pro různé způsoby kreslení. Foyer v prvním patře u Hudebního a divadelního klubu hostí Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů člověka dle představ Jana Amose Komenského a Rudolfa Steinera.

  • Kromě Petra Nikla vystavují své objekty v prostorách Malostranské besedy také Marek Bolf, Milan Cais, Miroslav Černý, Michael Delia /USA/, Marek Gonda /SK/, Christof Grosse /D/, Pavel Havrda, Oldřich Hozman, Martin Janíček, Ondřej Janoušek, Jiří Konvrzek, Petr Korecký, Luděk del Maschio, Klára Ottová, Ueli Seiler-Hugova /CH/, Ondřej Smeykal, Marianna Stránská a Jiří Wald.

Více informací na www.vikyrepla­y.cz.


publikováno: 28. 3. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, školák, výstava, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+