Zapomeňte na Špindl, jeďte lyžovat na Kranjskou Goru do Slovinska | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zapomeňte na Špindl, jeďte lyžovat na Kranjskou Goru do Slovinska

9. 12. 2019

Sportovní aktivity na zasněžených svazích a zasloužený odpočinek s horkým nápojem po výkonu se řadí mezi vyhledávané požitky zimní dovolené. Vyhněte se frontám u lanovek a užijte si lyžování ve slovinské Kranjské Gore, která vám nabídne úžasné zážitky vzdálené jen pár hodin cesty autem.

Slovinské Alpy

V severní části Slovinska na úpatí Julských Alp se nachází oblíbený slovinský areál Kranjska Gora, který turistům nabídne nejen radovánky na sněhu, ale i služby po lyžování. Zahraniční dovolené se nebojte, většina běžných účtů nabízí výběry v zahraničí zdarma, a tak si na cestu ani nemusíte shánět hotovost. Stačí nasednout do auta a za krásných 7 hodin dorazíte do slovinského centra lyžování.

Středisko Kranjska Gora, které hostilo i Světový pohár v obřím slalomu, objevíte jen pár kilometrů od hranic Rakouska s Itálií. Lyžuje se zde na 18 sjezdovkách pro začátečníky i profesionály o celkové délce 20 km. Najdete tu slalom i snowpark a na vrchol vás vyveze jeden ze 13 vleků a 6 lanovek. Terén se důkladně upravuje. V centru areálu stojí několik restaurací, kde se dobře najíte a zabavíte až do pozdního večera.

Malebné město a atraktivní výlety

Bydlení seženete přímo u sjezdovky, takže si ráno stačí nazout přezkáče a vyrazit rovnou na svah. Na návštěvníky se středisko připravilo i po relaxační stránce. Mnoho barů a hospod nabízí osvěžení přímo na svahu. Na milovníky turistiky zde čeká 100 km lesních tras a městská kolonáda s originální zástavbou. Pobyt ve zdejším wellness zase uleví bolavým svalům po sportovně nabitém dni.

Nezapomeňte navštívit také atrakce v okolí. Lezení po ledu si můžete vyzkoušet na zmrzlém vodopádu Lucifer (les Martuljek), na jezeře Jasna si zabruslíte a ti odvážní si zkusí bezpečný snow biking (jízdu na sněžném kole). Jestliže vás láká pochod, vyrazte po udržovaných chodnících – turisté mají nejraději Mojstrovku, Kotovo sedlo a Za Cmirom.

Kolik to stojí?

Středisko je populární především mezi aktivními rodinami s dětmi, které hledají příjemnou zimní dovolenou. Hlavní sezóna zde probíhá od začátku prosince do konce března. Ubytování na týden pro 2 dospělé a 2 děti tu seženete už od 20 000 Kč. Skipass pro dospělého stojí na jeden den 35,50 € (cca 900 Kč). Jedete-li sem na celý týden, kupte si vícedenní permanentku, dospělého vyjde na 152 € (necelých 3 900 Kč) na 5 dní.

Kranjska Gora, pohodová dovolená bez davů

Zapomeňte na přeplněná střediska. Na Kranjské Goře si vychutnáte skvělé sjezdovky bez davů pro všechny typy sportovců a příjemné město s množstvím zábavných aktivit. Těžko najdete vhodnější místo, kde si zařádí děti i dospělí. Vyrazte na lyže do neokoukaného Slovinska a užijte si klidnou zimní dovolenou.


publikováno: 9. 12. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, dítě, dovolená, hory, lyžování, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+