Zažijte se svými dětmi pražskou Fata Morganu jinak | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zažijte se svými dětmi pražskou Fata Morganu jinak

21. 2. 2019

Má vaše dítko rádo příběhy? Zaujme ho luštící hra? Sní o návštěvě pralesa? Pokud je kladná odpověď alespoň na jednu z otázek, pak neváhejte a přijďte i s celou rodinou v sobotu 23.2.2019 ve 14:00 na netradičně zábavné a zároveň vzdělávací odpoledne do prostor skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města Prahy.

Na co všechno se můžete těšit?

Nejprve herečka Veronika Čermák Macková přečte z knihy Příhody matky Přírody příběh Proč matka Příroda neměla zaspat.

O pralese, co je pro něj typické, jaké jsou jeho nezbytné přínosy pro náš život i jakým čelí aktuálním problémům díky fenoménu jménem palmový olej, povypráví poutavou formou Tomáš Ouhel, koordinátor indonéských projektů. Dále si děti zkusí vystopovat orangutana a bioložka ze ZOO Hodonín Iva Uhrová jim současně přiblíží život těchto krásných tvorů. Co všechno společně s místní průvodkyní Soňou Kajzrovou do hry ukryla zjistíte jen, pokud dorazíte. Na celý tento program volně naváže komentovaná prohlídka skleníku To nejlepší z Fata Morgany.

Navíc celým odpolednem děti provede jednoduchá hra, ve které je pro vítěze ve spolupráci s nakladatelstvím Meander připravena kniha Příhody matky Přírody.

  • Tato akce je vhodná pro děti od 6 do 10 let, vstupné je 75 Kč a jelikož je kapacita omezená, je NUTNÁ REZERVACE na facebookovském Messengeru CCBC.

Cílem této akce je představení projektu LESTARI, který se věnuje problematice palmového oleje. Výtěžek z akce bude věnován projektu Save Balikpapan Bay → Zátoka nosatých opic, jenž se soustředí na záchranu Balikpapanského zálivu. Akci organizuje nezisková organizace podporující ochranu světové biodiverzity CCBC.

www.lestari.cz, o problematice palmového oleje

www.ccbc.cz, o aktivitách CCBC

https://www.fa­cebook.com/…472648­62485/, facebookovská událost


publikováno: 21. 2. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: akce

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+