Zdravotní sestra apeluje na dodržování pravidel a vyzývá k vzájemné ohleduplnosti | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zdravotní sestra apeluje na dodržování pravidel a vyzývá k vzájemné ohleduplnosti

13. 11. 2020

V nově publikovaném videu v rámci kampaně „Chraňme se“ apeluje zdravotní sestra na veřejnost, aby dodržovala pravidla a správně se chránila proti nákaze COVID-19. Lidé tak pomohou nejen zabránit přetížení zdravotnických zařízení a ohrožení poskytování zdravotní péče, ale přispějí i k ochraně samotných pracovníků ve zdravotnictví, mezi nimiž počty nakažených stále rostou.

Pozor na špatné nošení roušek

Hlavním průvodcem kampaně „Chraňme se“ je zdravotní sestra Marcela Prayerová, vrchní sestra na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň a zároveň vítězka letošního 12. ročníku profesní soutěže BATIST Nej Sestřička 2020. Ta bude v několika srozumitelných videích upozorňovat veřejnost na nejčastější chyby a omyly, kterých se lidé dopouští při nošení roušek, nedodržování rozestupů, špatné hygieně rukou, a následně názorně ukazovat správné postupy.

„Ukážeme veřejnosti praktické návody, jak se chovat a účinně chránit v reálných každodenních situacích, která v dnešní situaci mohou představovat potenciální riziko nákazy, pokud nejsou dodržována hygienická pravidla. Jedná se například o cestování hromadnou dopravou nebo chování v zaměstnání. Právě pracoviště jsou významným zdrojem nákazy a těmito osvětovými návodnými videi chceme tuto statistiku snížit,“ říká Marcela Prayerová.

V nejnověji publikovaném videu k veřejnosti směřuje prosbu, aby zdravotníkům pomohli lidé tím, že budou dodržovat nařízená opatření. Popisuje také aktuální situaci související s nemocniční péčí o covidové pacienty. Počet nakažených COVID-19 roste i mezi samotnými pracovníky ve zdravotnictví.

video zde: https://www.youtube.com/watch?….

„Veřejnost potřebuje kvalitní a přitom srozumitelné informace o tom, jak se před koronavirem chránit. Již téměř 30 let vyrábíme ochranné zdravotnické pomůcky, a to včetně roušek a nanoroušek. Proto chceme v záplavě často protichůdných a neúplných informací přispět svým know-how a svou zkušeností k lepšímu zvládnutí pandemie i touto formou,“ uvádí Tomáš Mertlík, majitel a generální ředitel BATIST Medical, a dodává: „Již v první vlně pandemie jsme věnovali domovům seniorů po celé republice jeden milion našich roušek, ve druhé vlně pokračujeme ve spolupráci s organizacemi, které potřebují naši pomoc, ochrannými pomůckami například vybavujeme děti a pracovníky v Klokáncích. Chtěli jsme však přijít i s projektem, který bude sloužit nejširší veřejnosti a poskytne jí praktické informace.“

Praktické informace

Osvětová videa jsou postupně zveřejňována na webové stránce kampaně chranmese.batis­t.cz. Zároveň s tím jsou na stránce soustředěny další praktické informace, přehledné infografiky, vysvětleny jsou rozdíly mezi běžnou ústenkou a nanorouškou, k dispozici jsou i faktické informace o závažnosti onemocnění Covid-19 s mottem „Covid není chřipka“, a to včetně aktuálních grafů z Eurostatu o stavu a dopadech pandemie na životy obyvatel České republiky a evropských zemí.


publikováno: 13. 11. 2020, v rubrice Rodina
Štítky: COVID-19

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+