Deset výhod pravidelného cvičení | Sport a wellness | Trendy zdraví


Deset výhod pravidelného cvičení

11. 1. 2018

Chcete letos změnit od základů svůj životní styl, zhubnout nadbytečná kila, vytvarovat si postavu a zapracovat na kondičce? Vaše odhodlání je na začátku silné, ale postupem času bohužel upadá. Jen málokdo má takovou motivaci vytrvat a dojít ke svému vysněnému cíli. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife vám odhalí deset pozitivních účinků cvičení, díky kterým neztratíte své odhodlání.

Zdravé srdce

Kardiovaskulární trénink má významný vliv na správné fungování srdce a je nezbytný pro udržení celkové fyzické kondice. Srdce je sval, který je potřeba posilovat stejně jako ostatní svaly v těle. Jaký typ cvičení si pod pojmem „kardio“ představit? Do této skupiny se řadí oblíbené běhání, dále pak svižná chůze do kopce, skákání přes švihadlo, rychlé zvedání kolen do výšky nebo opakování cviku horolezec. Tento komplexní cvik, během kterého se zvyšuje tepová frekvence, vám pomůže nejen hubnout, ale i zpevnit celé tělo.

Zářivá pleť

Klasická péče o pleť spočívá v pravidelném čištění a výživě pleti vhodnými kosmetickými produkty. Tuto metodu v podobě drahých krémů, speciálních masek a kosmetických ošetření volí mnoho z nás. Mimo to ale můžete vsadit i na aktivní pohyb, díky kterému docílíte viditelného zlepšení stavu pokožky. „Během cvičení se zrychluje průtok krve a dochází k odplavování toxinů. Tím, že cvičením zahřejete celé tělo, uvolníte póry a předejdete vzniku nežádoucích pupínků,“ vysvětluje Samantha Clayton z Herbalife. Pleť bude po cvičení odpočatá, svěží a zdravá. V kombinaci s vyváženou životosprávou můžete zabít dvě mouchy jednou ranou – zbavíte se nejen tukových polštářků, ale i unavené pleti bez života.

Lepší držení těla

Jakmile začnete více cvičit, vaše okolí si začne všímat nejen úbytku na váze, ale i lepšího držení těla. Ulevíte své páteři, zádovým svalům a vazům „Ve chvíli, kdy začnete být spokojená s nově vytvarovanou figurou, začne růst i vaše sebevědomí a automaticky začnete chodit vzpřímeně. Tato fyzická i psychická proměna se projeví i tak, že budete vypadat vyšší. A říká se, že vyšší lidé jsou i úspěšnější,“ zmiňuje Samantha.

Stop křečím a bolestem

Pokud vás trápí bolest kloubů a máte ztuhlé svalstvo po celodenním sezení v kanceláři, pravidelný pohyb vám pomůže zbavit se nepříjemných problémů. Zvolte jakýkoliv typ cvičení, který umožní rozhýbat klouby a prokrvit šlachy a svaly. Úklony, předklony, protahování a rotace procvičí celou páteř. Bolest postupně ustoupí a rozsah pohybu kloubů se zvětší.

Zdravější já, šťastnější já

Vneste do svého života aktivní pohyb a buďte šťastnější. Ano, je to takto jednoduché. Při sportování vaše tělo uvolňuje zvýšené množství endorfinů, tzv. hormony štěstí. Jejich hladina v krvi vzrůstá už po desetiminutovém cvičení. Navíc ještě půl hodiny po fyzické námaze si tělo drží zhruba desetinásobné množství endorfinů. Při


publikováno: 11. 1. 2018, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, hubnutí

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+