Jak a proč Češi sportují? | Sport a wellness | Trendy zdraví


Jak a proč Češi sportují?

4. 9. 2019
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kartu MultiSport můžete využívat ve 2 200 městech a obcích.

Výherci: Michaela Pyšová, Ariana Tenčlová, Martin Novák

Proč se Češi věnují sportu nebo naopak z jakých důvodů nesportují? Hýbají se raději sami nebo s ostatními, a jak se motivují? Průzkum zadaný společností MultiSport Benefit odkrývá sportovní návyky Čechů.

Proč sportujeme?

Podle studie agentury NMS Market Research pro společnost MultiSport se alespoň jednou měsíčně sportu věnuje 70 procent dospělých Čechů. Každý pátý respondent (19 procent dotázaných) se pravidelně hýbe proto, že se chce cítit dobře, přičemž 16 procentům sport pomáhá udržovat psychickou pohodu či se zbavovat stresu. Pro 14 procent respondentů je pohyb hlavně zábava a necelá desetina takříkajíc trpí pro krásu, tedy chce zhubnout či vyrýsovat svaly. Zvyšování výkonnosti a překonávání fyzických limitů motivuje dalších 9 procent dotázaných.

Nedostatek vůle

Za zdravý svůj životní styl přitom považuje jen každý osmý respondent, přesněji 13 procent dotázaných. Téměř polovina z nich (45 procent) přiznala, že jim ve sportování brání nedostatek vůle s tím, že jako hlavní překážku ve zdravějším životním stylu tuto okolnost uvedla čtvrtina respondentů. Srovnatelný podíl dotázaných omezuje nedostatek času (45 respektive 23 procent) a čtvrtinu zdravotní stav (15 procent jako hlavní důvod). Finanční náročnost limituje čtvrtinu dotázaných, ovšem jen pro 6 procent představuje hlavní důvod, proč nesportují.

Sportuje celá rodina

„Podíl těch, kdo sportují sami a těch, kdo se hýbají ve společnosti druhých, je vyrovnaný. A když sportujeme s ostatními, tak dvě třetiny raději s přáteli, jen pětina s partnerkou či partnerem,“ usmívá se Marián Škripecký, managing partner ve společnosti MultiSport. „Z průzkumu také vyplývá, že pokud člověk sám sportuje, sportuje více i jeho rodina a blízcí. Ke kartě MultiSport si proto lze pořídit doprovodnou kartu pro rodinné příslušníky.“

Držitelé karty Multisport mají bezplatný nebo zlevněný přístup nejen na sportoviště všeho druhu, ale také do wellnesových zařízení či mohou využívat bikesharingovou službu Rekola. Aktuální přehled výhod a možnosti uplatnění karty MultiSport je k nalezení na webu.

  • karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám. Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 200 sportovních a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit.

odpověď na soutěžní otázku hledejte na www.multisport.cz

Soutěžní otázka

V kolika městech a obcích využijete kartu MultiSport?

a) v 2 200

b) v 2 300

Tř výherci, kteří do 20. 9. 2019 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží kartu MultiSport. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením sportuju.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 4. 9. 2019, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, pohyb, zaměstnání

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+