Zažeňte podzimní chmury pohybem | Sport a wellness | Trendy zdraví


Zažeňte podzimní chmury pohybem

18. 9. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Při potížích s klouby se doporučuje dvouměsíční kúra s Maxivita Kolagen FORTE+

Výherci: Anna Formanová, Iva Suchomelová, Martina Zpěváková

Teplota míří dolů a vaše ochota se hýbat se snižuje? Nebo jste naopak rozhodnutí začít sportovat po pohodovém létě plném odpočinku? Ať tak či tak, vždy bude platit, že pohyb nám prospěje v jakoukoli roční dobu. Na podzim navíc působí proti špatné náladě, a výborně zahání všechny chmury. Jak na to, abyste si pohyb skutečně užili?

Sportování zlepšuje náladu

Už na konci minulého tisíciletí se prováděly nejrůznější studie zkoumající vliv pohybové aktivity na deprese. A závěry jsou jasné – sportování zlepšuje náladu. Při pohybu se totiž vyplavují endorfiny tj. hormony štěstí, které navozují dobrou náladu. Navíc je pravidelný pohyb účinným bojovníkem proti únavě, která na na podzim může dolehnout. Takže vzhůru do toho!

Myslete na oblečení

Základem je funkční oblečení, které odvádí pot od pokožky a chrání vás před prochlazením. Vyplatí se mít na sobě více tenkých vrstev, při jízdě na kole s sebou můžete vozit návleky na ruce, kolena či celé nohy. Vhodným doplňkem jsou i nejrůznější sportovní vesty a bundy, které jsou lehké a chrání před chladem a větrem. Jde o nepostradatelnou součást výbavy jak při běhu, tak cyklistice nebo procházkách či nordic walkingu.

Rozcvička a správná výživa – to nejlepší pro tělo

V souvislosti s chladným počasím hrozí při sportu vyšší riziko zranění z důvodu prochlazených svalů. Tomu zamezíte zodpovědným strečinkem neboli protažením a prohřátím svalů před samotnou fyzickou aktivitou. Čas věnovaný rozcvičce se vyplatí a navíc se budete cítit lépe.

Své svaly a pohybový aparát chraňte i jinak – jednak je připravte na fyzickou aktivitu vhodně sestaveným jídelníčkem a myslete také na doplňky stravy. Například energetické tablety či koncentráty dodávají potřebnou energii, regenerační nápoje urychlují proces zotavení a kloubní výživa nabízí péči pro namáhaný kloubní aparát.

Kolagen šetří klouby

Dobrá kondice svalů, šlach a kloubů jsou základem bezbolestného pohybu. Aby dobře pracovaly, potřebují správnou výživu ve spojení s přiměřenou aktivitou. Doplněk stravy Maxivita Kolagen FORTE+ obsahuje 2 typy kolagenu spolu s kolagenními peptidy, tj. základní stavební složky šlach, vazů, chrupavek a kloubů.

Důležitou součástí je také extrakt rostliny Boswellia serrata, známé svými účinky nesteroidního antirevmatika, jakož i vitamin C, důležitý pro vlastní tvorbu kolagenu. Maxivita Kolagen FORTE+ nabízí vyváženou kombinaci aktivních látek a je vhodným doplňkem stravy při potížích s klouby, také pro sportovce a osoby s vyšší zátěží pohybového aparátu. 2 měsíční kúra tj. 60 kapslí za doporučenou prodejní cenu 169,90 Kč. V prodeji v běžné obchodní síti, drogeriích nebo na www.nasevitami­ny.cz

Soutěžní otázka

Jak dlouhá kúra se doporučuje s Maxivita Kolagen FORTE+ při potížích s klouby?

a) 3 měsíce

b) 2 měsíce

Tři výherci, kteří do 30. 9. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží Maxivita Kolagen FORTE+. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením kolagen


publikováno: 18. 9. 2017, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, klouby, kosti, pohyb, prevence

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+