Borůvkové muffiny pro psy i páníčky | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Borůvkové muffiny pro psy i páníčky

6. 3. 2019

Sladkostem by se měli psi vyhýbat kvůli rafinovanému cukru a čokoládě, ale tyhle muffinky sladí med a borůvky. Chuť a kvalita medu závisí na prostředí, ve kterém ho včely sbíraly. Med vyniká obsahem minerálů a vitaminů B, které slouží ke správnému trávení, metabolismu a činnosti svalů. Až muffiny ochutnáte, budete je péct nejen pro své domácí mazlíčky, ale i pro sebe. Skvělých společných receptů je spousta.

Příprava: 35 minut

Suroviny zhruba na 6 až 12 kousků 4 lžíce olivového oleje, 100 ml mléka, 3 lžíce medu, 1 vejce, 200 g hladké pšeničné nebo špaldové mouky, 1 lžička jedlé sody, 100 g borůvek, máslo na vymazání formiček (dle potřeby), mouka na vysypání formiček (dle potřeby)

Postup:

Troubu předehřejte na 180 °C, podle potřeby vymažte formičky na muffiny máslem a vysypte moukou. Olej promíchejte s mlékem a medem a vidličkou prošlehejte s vejcem. V míse promíchejte mouku s jedlou sodou, vlijte tekuté suroviny, rychle umíchejte hladké těsto, přidejte borůvky a rozdělte ho do formiček na muffiny. Plňte je do 2/3 objemu formičky, protože těsto pečením nabude. Pečte dozlatova 15 až 25 minut (dle velikosti), až špejle zapíchnutá do středu vyjde ven čistá nebo jen s pár drobky. Vyjměte a nechte zchladnout.

www.kucharkaprop­sy.cz

www.facebook.com/kuchar­kapropsy/

www.instagram­.com/nestekej_a_jez/


publikováno: 6. 3. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: dezerty, pes

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+