Dione nabízí zdravé a čerstvé ovoce a zeleninu z českých polí | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Dione nabízí zdravé a čerstvé ovoce a zeleninu z českých polí

27. 11. 2017

Je na čase rozbít starý mýtus, který se dívá na mrazenou zeleninu a ovoce skrz prsty. Kromě toho, že jsou požadované ingredience okamžitě připravené k vaření, šetříte čas na přípravě a neriskujete zranění při krájení či loupání, nabízí zmrazená zelenina a ovoce Dione ještě další, mnohem důležitější, výhody.

Z pole ke zpracování to trvá jen chvíli

Klíčem ke zdravé stravě jsou kvalitní suroviny a jejich původ. Obchody dnes nabízejí rozmanité ovoce a zeleninu, které vypadají velmi lákavě. Je však dost možné, že z pole na pult urazily dlouhou cestu. A aby měly před zákazníkem požadovaný vzhled, často se sklízí nezralé a dozrávají až po cestě za speciálních podmínek. Ztrácí tak vitamíny a antioxidanty a mnohdy též chuť. Zmrazená zelenina a ovoce Dione se však těmto neduhům hravě vyhýbá. Roste totiž v Polabí či na Litoměřicku a zpracovává se jen kousek odtud – v Panenských Břežanech ve středních Čechách. Z pole ke zpracování jí to trvá jen chvíli, a proto farmáři sklízejí úrodu v nejvyšší fázi zralosti. Na pult se tak dostanou produkty s nejlepší chutí, vůní a obsahem nutričních látek, vitamínů či minerálů. Zabalené a připravené k expedici jsou totiž už třeba za tři hodiny po sklizni.

Žádné umělé konzervanty, barviva nebo stabilizátory

Při zpracování se nepoužívají žádné umělé konzervanty, barviva nebo stabilizátory. Proces hlubokého zmrazení umožňuje zachovat vše podstatné, co má zdravá zelenina a ovoce mít. Sáčky se zeleninou nemusely cestovat přes celý kontinent – do vašeho domova dorazily z Čech od českých zemědělců a zpracovatelů. Dione nabízí pečlivě omyté a ke konzumaci připravené ovoce a zeleninu, zeleninové směsi, zmrzliny, dřeně a rychlou kuchyni.

Novinkou v sortimentu je zeleninová směs Na másle, obsahující kromě zeleninových komponentů také ochucené máslo. Balení do exkluzivní krabičky obsahuje i recept.

  • Na stránkách www.mojedione.cz se můžete inspirovat zdravými a chutnými recepty na každou sezónu.

publikováno: 27. 11. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, ovoce, večeře, zelenina

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+