Jak chutná hygge se dozvíte v nové kuchařce | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Jak chutná hygge se dozvíte v nové kuchařce

16. 10. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpoběď: V nové kuchařce Tak chutná hygge najdete sedmdesát receptů.

Výherci: Jana Tomsová, Petr Kulhavý, Eva Holoubková

V tomto týdnu vychází v pořadí už třetí kuchařka Svatavy Vaškové alias foodblogerky Coolinářky Tak chutná hygge. Tentokrát se Coolinářka zaměřila na rychlé a jednoduché večeře.

Na pohodu

Aby byl zážitek z jídla dokonalý, propojila Svatava Vašková své recepty s dánským konceptem HYGGE. Všechna jídla uvařila a nafotila tak, aby vás výsledek inspiroval k tomu, že si stejnou atmosféru pohody vykouzlíte i u vás doma. A v čem vlastně hygge spočívá? Je to pohoda, kterou cítíte, když se šálkem kávy pozorujete za oknem letní bouřku. Je to pocit teplého domova, bezpečí, sounáležitosti a štěstí. Jsou to chvíle, které trávíte s blízkými lidmi. Je to stůl osvětlený svíčkami a skvělé jídlo na něm.

V nové kuchařce najdete sedmdesát receptů rozdělených do pěti oddílů – polévky, studené večeře, teplé večeře s masem, bezmasé večeře, a nakonec i chuťovky a snacky.

Krásné fotografie

Kniha zaujme i svým působivým vizuálním zpracováním. Recepty v knize stejně jako na blogu doprovázejí nádherné snímky pokrmů, které si autorka sama fotí. Vřelou rodinnou atmosféru dotváří rovněž fotografie od renomované portrétní fotografky Lucie Baštové.

Svatava Vašková alias foodblogerka Coolinářka píše svůj blog od roku 2015, za tu dobu na něm zveřejnila bezmála 250 receptů. Záhy získala řadu pravidelných čtenářů a zařadila se tak mezi nejúspěšnější české fooblogerky. Blogování a fotografování jídla se nyní věnuje profesionálně a její recepty jsou vyhledávaným zdrojem inspirace pro široký okruh českých amatérských kuchařek i kuchařů.

www.coolinarka.cz

www.svatavavas­kova.cz

Soutěžní otázka

Kolik receptů najdete v nové kuchařce Tak chutná hygge?

a) padesát

b) sedmdesát

Tři výherci, kteří do 31. 10. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží kuchařku Tak chutná hygge. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením hugge.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 16. 10. 2018, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: knihy, vaříme

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+