Müsli tyčinky jako zdravé mlsání | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Müsli tyčinky jako zdravé mlsání

6. 5. 2014

Tyčinka Fit vyráběná ryze českou firmou ÚSOVSKO FOOD si neklade za cíl nahradit hlavní jídlo, zato může být vhodným doplňkem vyvážené stravy, ať už jako svačina nebo jako rychlý přísun energie pro sportovce. Značka Fit müsli nabízí 24 typů tyčinek s různým ovocem podle aktuálních výživových trendů. Fit Fruitík pro děti s vysokým obsahem vlákniny, vitaminy i minerály má vysoký podíl ovocné složky a cereální složku. Díky speciální technologii v ní nejsou kousky obilí či ovoce, které by mohly dětem vadit. Zůstává jen lahodná chuť, skrytá mezi dvěma lehkými, na jazyku se rozplývajícími oplatkami.

Jíte ovoce denně?

„Spotřeba ovoce je v České republice neuspokojivá,“ říká odbornice na zdravou výživu, Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc. Přitom ovoce obsahuje látky důležité pro zdravý vývoj a fungování organizmu. Jsou to například organické kyseliny, vláknina, ovocné sacharidy, vitaminy, minerály, antioxidanty a enzymy. Díky vláknině, pektinu a organickým kyselinám dokáže regulovat činnost trávicího ústrojí. Doporučuje se konzumovat minimálně jednu porci ovoce denně. Jednou z variant je i müsli tyčinka, kterou můžete mít vždy u sebe.

Cenná vláknina

Müsli tyčinky Fit jsou v obchodech víc než dvacet let. Pod touto značkou se zrodila první müsli tyčinka v Česku. Je vyrobena z přírodních surovin – ovesných a pšeničných vloček, extrudované kukuřice a rýže, slunečnicových semínek, sóji, kokosu nebo oříšků. Významnou složkou je sušené ovoce (až 51 %) a především jablka pěstovaná v podhůří Jeseníků. Tyčinka Fit má vysoké procento hrubé vlákniny. Vláknina navozuje pocit sytosti, zajišťuje bezproblémové vylučování, bojuje proti vysokému krevnímu tlaku i zvýšené hladině cholesterolu a působí jako prevence proti rakovině tlustého střeva.

www.fit.eu


publikováno: 6. 5. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: dítě, nákupy, sportovci, školák, vláknina

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+