Nejmodernější kávový trend Nitro Cold Brew nově v Tchibo | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Nejmodernější kávový trend Nitro Cold Brew nově v Tchibo

3. 11. 2017

Tchibo jako první kavárenský řetězec v České a Slovenské republice zahajuje prodej netradičně připravované kávy Nitro Cold Brew. Tato delikátní káva je extrahovaná za studena až 20 hodin a nyní nově podávaná přes speciální kávovou „pípu“, která ji jemně obohatí dusíkem.

Ochutnejte kávovou novinku

Dusíkem kávu nakypří, mikroskopické bublinky ještě více zjemní její texturu, vytvoří bohatou pěnu a pro kávu unikátní lavinový efekt, spojovaný dosud spíše s oblastí tmavých piv. Kávovou novinku mohou zákazníci ochutnat ve třech obchodech Tchibo v OC Chodov Praha 4, v Brně v obchodě na Masarykově ulici a v Avion Shopping Park Bratislava.

Káva Cold Brew

Společnost Tchibo již od loňského podzimu nabízela v pražské Metropoli Zličín za studena připravovanou kávu Cold Brew a jelikož o ní byl zájem, je nyní dostupná ve většině jejich obchodů. Káva Cold Brew není na rozdíl od běžné přípravy kávy vystavena působení vysoké teploty a velkému tlaku. Vzniká několikahodinovým macerováním čerstvě namleté kávy studenou vodou. Díky této speciální připravě si káva ponechává jedinečnou charakteristiku, uvolňuje více aroma a naopak méně kofeinu a hořkosti, je svěží s nádechem jemných ovocných a květinových tónů. Novinka Nitro Cold Brew je servírovaná přes speciální kávovou „pípu“, čímž se jemně obohatí dusíkem, který kávu nakypří, mikroskopické bublinky zjemní její texturu, vytvoří bohatou pěnu a lavinový efekt s lahodnou krémovou tečkou nakonec.

Ve speciálních sklenicích

Základ nápoje Cold Brew připravují přímo v obchodech Tchibo vyškolení baristé z prémiové kávy Tchibo Privat Kaffee African Blue. V uvedených obchodech v Praze a Brně navíc zákazníci na kávovém baru nově uvidí i pípu nutnou pro servírování Nitro Cold Brew. Mohou se tak na vlastní oči přesvědčit o lavinovém efektu tohoto typu kávy. Nápoj se podává ve speciálních sklenicích jako Nitro Cold Brew Café, bez mléka, za cenu 54 Kč a jako Nitro Cold Brew Latté, s mlékem, za cenu 69 Kč.


publikováno: 3. 11. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: káva

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+