Nové zimní Chef Menu v Bageterii Boulevard | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Nové zimní Chef Menu v Bageterii Boulevard

10. 2. 2020

Historicky už dvacáté první Chef Menu, které Bageterie Boulevard připravuje s vyhlášenými šéfkuchaři, právě odstartovalo. Tentokrát inspirováno Pyrenejemi. Sestavil jej známý šéfkuchař Jean-Paul Manzac, šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha. V novém „horském“ menu hrají hlavní roli kachní a vepřové, ale nechybí ani kompletně vegetariánská nabídka z řady Fit Calories pro ty, kteří se rozhodli konzumaci masa omezit úplně.

Něco z kachničky

Oblast Pyrenejí, odkud Bageterie čerpala inspiraci, je opravdový sytý a poctivý kulinářský ráj. Jedna ze základních surovin, bez kterých se tato kuchyně neobejde, je kachní maso na jakýkoli způsob. A to nechybí ani v novém Chef Menu. Recept vytvořený přímo na zimní splín přináší Gaskoňská bageta, kde jsou hlavní surovinou pomalu pečená kachní stehna, dále šalotková marmeláda, jemný francouzský sýr Tomme Noire a nakonec jemně štiplavá rukola plná vitamínů. Svou sytost dokazuje i druhá hlavní bageta s názvem Pepito. Nabízí kousky vepřové panenky kombinované s grilovanými paprikami, salámem chorizo, ovčím sýrem a baby špenátem. Korunu všemu dává neotřelý šafránový dresink.

A nebylo by to zimní menu, kdyby v něm nebyla vydatná teplá polévka. Tou je polévka Baratzuri. Jedná se o krémovou polévku z restovaného česneku s křupavými krutony s tymiánovým olejem a lehce pálivého chilli.

Pro vegetariány

Horalové z Pyrenejí však zvládnou i odlehčenější menu, a tentokrát čistě ve vegetariánské podobě. I méně kalorií si stále může udržet spoustu chuti, to dokazuje zimní menu Fit Calories v podobě Pyrenejského wrapu. U něj se snoubí chutě avokádové salsy, sýru Tomme Noire, rajčat a salátového mixu. Chybět samozřejmě nesmí ani oblíbený dýňový chléb pečený přímo v Bageterii, do kterého se schoval Kozí sýr a pinie. Kromě těchto dvou hlavních ingrediencí se zrajícím kozím sýrem náramně ladí netradiční zázvorová červená řepa, crème fraiche a rukola.

Zimní Pyrenejské Chef Menu sestavil rodák přímo z francouzského Gaskoňska

Jean-Paul Manzac. Ten se sice v podhůří Pyrenejí narodil, ale už dvacet let žije v Česku. K vaření a kvalitním lokálním surovinám si pak budoval vztah už od raného mládí.

„Absolvoval jsem kuchařské lyceum, ale základy vaření mi dala už moje maminka. Chodili jsme na místní trhy a vařili z lokálních surovin, a to takřka každý den. Proto mi je i filozofie Bageterie Boulevard, kdy se snaží lidem zprostředkovat vysokou gastronomii založenou na kvalitních lokálních surovinách, velmi blízká,“ popisuje šéfkuchař. V Praze provozoval francouzskou restauraci i moderní brasserii, s níž tři roky po sobě získal michelinského Biba. Nyní jako šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha vede tým 34 šéfkuchařů.

Více se o Bageterii Boulevard a jejích novinkách se dozvíte na www.bb.cz.


publikováno: 10. 2. 2020, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: oběd, restaurace, večeře

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+