Nový Knäck Snack s černuchou | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Nový Knäck Snack s černuchou

4. 3. 2019

Řada křupavých chlebíčků RACIO Knäck Snack se rozrostla o další přírůstek. K oblíbeným příchutím přibyl zcela výjimečný Knäck Snack s černuchou. Tato zdravá pochoutka obsahuje 60 % žitné mouky. Černucha, neboli černý kmín, je chutným kořením, které blahodárně působí na řadu zdravotních neduhů, a to například na zažívací potíže nebo vysoký krevní tlak. A kromě toho také skvěle chutná!

Posiluje imunitu

Černucha setá byla používána jako léčivá rostlina už ve starověkém Egyptě. Řečtí lékaři ji používali na nachlazení a bolest zubů, dokonce i na bodnutí štírem. Černucha obsahuje řadu tělu prospěšných vitaminů a minerálů, mezi mnohými také vápník, hořčík a nenasycené mastné kyseliny. Využívá se zejména při potížích s trávicím traktem. Mimo jiné posiluje imunitní systém a je účinná proti parazitům, virům a bakteriím, pozitivně působí i na vysoký krevní tlak, cholesterol, chronické bolesti a řadu dalších neduhů.

Oproti klasickému kmínu má černucha štiplavější chuť, a tak se v kuchyni používá podobně jako černý pepř. V Indii a na Středním východě bývá součástí různých kořenících směsí, například kari koření. Je však oceňována i v kosmetice, kde se olej z černuchy často využívá pro své regenerační schopnosti.

  • Chlebíčky Knäck Snack s černuchou koupíte v praktickém balení v běžné síti obchodních řetězců, balení 100 gramů za 25 Kč. Knäck křup, křupy knäck. Už slyšíte, jak to křupe?

www.racio.cz


publikováno: 4. 3. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: byliny, imunita, nákupy, pečivo

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+