Polévky ze Svatojánu | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Polévky ze Svatojánu

5. 3. 2019
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Eva Francová vydala již pět kuchařek.

Výherci: Alena Kyptová, Michal Maryška, Hana Pášová

Polévka je grunt, říkávaly s oblibou naše babičky. A měly pravdu. Můžete jimi nahradit hlavní jídlo a cítit se sytí, plní energie a vitality. Eva Francová foodblogerka a autorka kuchařky Polévky ze Svatojánu, vás ve své nové knize seznámí s více než 100 ověřenými recepty na chutné a vydatné polévky, které jsou plné zeleniny, luštěnin, obilovin i bylinek dostupných v daném ročním období…

Zažene hlad i žízeň

Polévky v naší kultuře tvořily vždy základ jídelníčku, vlastně bychom mohli říct, že první polévky se objevily s vynálezem ohniště. Ve vodě můžete povařit cokoliv jedlého a získáte syté jídlo, které zažene hlad i žízeň. Polévka může dokonce i léčit, to když přidáte zeleninu a byliny s blahodárnými účinky na organismus, především na játra, naši nejvýkonnější vnitřní továrnu.

Jde to i bez masa

Polévky zdaleka nemusí být pouze masové, a dokonce se obejdeme bez jakýchkoliv živočišných produktů, nijak to nesníží zdravotní a výživový přínos polévek. Právě naopak, poděkuje nám nejen naše tělo, ale i planeta, která dostává od lidí nevybíravě zabrat.

Eva Francová je výtvarnice, fotografka a autorka úspěšného food blogu Kuchařka ze Svatojánu, která žije se svou rodinou uprostřed přírody ve Svatojanském Újezdu nedaleko Jičína. Její blog je zásobárnou vegetariánských a veganských receptů inspirovaných kuchyní našich babiček a šmrncnutých asijskou exotikou. V nakladatelství Motto vydala již celkem pět kuchařek. O své originální recepty se podělila také v pořadu České televize – Kouzelné bylinky.

http://kuchar­kazesvatojanu­.blogspot.com/

Soutěžní otázka

Kolik kuchařek už Eva Francová vydala

a) tři

b) pět

Tři výherci, kteří do 20. 3. 2019 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží kuchařku Polévky ze Svatojánu. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením polévky.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 5. 3. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: knihy, polévka

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+