Průvodce nejlepšími víny České republiky 2017 - 18 | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Průvodce nejlepšími víny České republiky 2017 - 18

31. 10. 2017

Redakce a vydavatelství časopisu WINE & Degustation přichází již se čtvrtým ročníkem originální publikace „Průvodce nejlepšími víny České republiky “. Kniha je cenným zdrojem nejaktuálnějších praktických informací z tuzemské vinařské scény pro všechny milovníky vína a nezbytným pomocníkem pro profesionály v oboru. Cílem této publikace je poskytnout čtenářům, každý rok nové, aktuální, nezávislé a v nejvyšší možné míře objektivní informace o tuzemských vínech a vinařích a díky podrobnému hodnocení najít a doporučit ta nejlepší vína, která jsou aktuálně na trhu.

Publikace je také zdrojem užitečných informací o vinařství v ČR

V čele tohoto osobitého projektu stojí respektovaný autorský tým ve složení Michal Šetka, Ivo Dvořák, Jakub Přibyl, Roman Novotný a nově také Martina Riel-Salvatore. Každé vinařství je přehledně a srozumitelně představeno na jedné tiskové straně včetně dlouhodobého hodnocení vinařství a nezávislého hodnocení jejich aktuálních nejlepších vín. Publikace je také zdrojem užitečných informací o vinařství v ČR, vinařských oblastech, vinařských spolcích, VOC, možnostech vinařské turistiky a aktuálním dění na domácí vinařské scéně. „Průvodce“ vychází v českém i anglickém jazyce.

Novinkou je podrobný přehled vinařských sdružení a spolků

Letošní ročník „Průvodce“ přinesl několik novinek. Tou nejpodstatnější je změna v týmu autorů. „Do týmu autorů jsme se rozhodli nově přizvat Martinu Riel-Salvatore. Martina patří mezi nejzkušenější a nejlepší degustátorky v ČR, s časopisem WINE & Degustation od počátku spolupracuje a má velké tuzemské i zahraniční degustátorské zkušenosti z mnoha prestižních soutěží vín u nás i ve světě. Jsem rád, že v ní získáváme nejen degustátorsky zdatnou kolegyni, ale také za to, že v autorském týmu dostane prostor ženský element a ženské chuťové preference“, řekl šéfredaktor a autor celého projektu Michal Šetka. Další důležitou novinkou je podrobný přehled vinařských sdružení a spolků, které na našem území působí. A také několik stran „dobrých adres“, tedy tipů na podniky v Praze a ve vinařských podoblastech, které s tuzemskými víny příkladně pracují. A v neposlední řadě v tomto vydání čtenáři najdou mnoho nových a velmi zajímavých vinařů a firem, často mladých a progresivních tváří, jejichž produkce během degustací velmi příjemně potěšila a překvapila.

Způsob výběru a hodnocení vín je ojedinělý

Způsob výběru a hodnocení vín je ojedinělý důkladný a velmi přísný. Na rozdíl od klasických soutěží vín jsou veškerá zařazovaná vína degustována každým z autorů, převážná většina vín několikrát, nejen během samotných hodnocení Průvodce, ale také při různých dalších příležitostech. Tím se maximálním možným způsobem odstraní případné chyby a nepřesnosti v hodnocení. Na přelomu jara a léta pak také autorský tým vyrazil do vinařských oblastí, aby během finálních degustací vybral ta nejlepší vína z produkce jednotlivých vinařství. Ročníky 2015 a 2016, z nichž je většina vín v tomto vydání, byly pro tuzemské vinaře příznivé, kvalita mnoha hodnocených vzorků tak byla velmi dobrá a v publikaci najdete i několik mimořádných vín. Do aktuálního vydání „Průvodce nejlepšími víny České republiky 2017 – 2018“ se letos dostalo 151 vinařů a vinařských firem a 811 doporučených vín. Průvodce nejlepšími víny České republiky pro období 2017 – 2018 je možné zakoupit za cenu 249 Kč v e-shopu na www.w-d.cz, v celé síti MAKRO, u knihkupců, vinařů a v některých vinotékách a obchodech s vínem.


publikováno: 31. 10. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: knihy, nákupy, nápoje, víno

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+