První ucelená příručka o ketodietě radí i úplným začátečníkům | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


První ucelená příručka o ketodietě radí i úplným začátečníkům

17. 12. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Při ketóze má tělo nedostatek sacharidů.

Výherci: Jan Macek, Jana Pěkná, Hana Šimková

Chcete zhubnout rychle, účinně a hlavně bez pocitu hladu? Fenoménem posledních let je tzv. ketodieta. Nedoporučuje se držet dlouhodobě, takže ji zvládnou i ti, kteří bojují s pevnou vůlí. Novinka na českém trhu s názvem Ketodieta pro začátečníky profesionální šéfkuchařky Amy Ramos představuje první ucelený návod, jak s ketodietou začít, i když jste úplný začátečník.

Kdy začne tělo spalovat tuky?

Ketogenní, ketonová či proteinová dieta funguje na principu vyvolání tzv. ketózy, ke které dojde ve chvíli, kdy má tělo nedostatek sacharidů. V takovém případě sahá do tukových zásob a vy tak začnete spalovat přebytečný tuk. Při dodržování ketodiety je tedy nutné konzumovat potraviny s velmi malým množstvím sacharidů, ale vysokým obsahem proteinu. Ve stavu ketózy dochází k velmi rychlému úbytku tuků a člověk tedy zhubne téměř ihned.

Stravovací plány i recepty

Šéfkuchařka Amy Ramos nabízí rady a návody, jak s ketogenní dietou začít a také jak v ní setrvat. Obsahuje jednoduché stravovací plány, nákupní seznamy i inspirativní a chutné recepty z dostupných ingrediencí, které vám zaberou maximálně třicet minut. Mimo jiné zde najdete užitečné informace, které byste měli o keto životním stylu vědět. Autorka se specializuje na tvorbu receptů z oblasti nízkosacharidového životního stylu a zdravotně omezeného stravování. Dlouhodobě se věnuje zdravému stravování se zaměřením na ketodietu a výhody této diety na zdraví člověka. Publikace vychází pod značkou Via a je k dostání ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský.

Soutěžní otázka

Co se děje s tělem, když nastane ketóza?

a)má nedostatek tuků

b)má nedostatek sacharidů

Tři výherci, kteří do 28. 12. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží knihu Ketodieta pro začátečníky. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením proteinová dieta.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 17. 12. 2018, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: dieta, hubnutí, knihy

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+