S ingrediencemi Santa Maria vykouzlíte během chvilky lahůdky | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


S ingrediencemi Santa Maria vykouzlíte během chvilky lahůdky

26. 6. 2019

Tex-Mex pokrmy, tedy spojení mexické kuchyně s kuchyní Texasu a jihozápadní oblasti USA, se staly velmi oblíbenými a vyhledávanými. Stále častěji plní i stoly českých domácností. Připravit si pochoutky s exotickým nádechem nebo ozvláštnit tradiční grilovací party je totiž jednodušší, než se může zdát. Santa Maria nabízí tex-mex ingredience, se kterými se otevírá spoustu kulinárních možností. Každý si může svůj vysněný tex-mex pokrm poskládat podle své fantazie. Na cestě k dokonalému jídlu přitom často stačí 3 kroky: osmahnout maso a zeleninu s kořením Santa Maria, zabalit směs do teplé tortilly, dochutit trochou omáčky a senzační pokrm je na světě!

Koření udává směr

Příprava jakéhokoli jídla se neobejde bez koření. Nejinak tomu je i u tex-mex pokrmů, naopak u nich hraje koření často zásadní roli. Santa Maria u svých směsí koření nově snížila obsah cukru o 33 % a obsah soli o 60 %. Jsou rovněž zcela bez barviv. Je možné vychutnat si je v několika variantách.

Santa Maria směs koření Fajita obsahuje cibuli, černý pepř, česnek, cayenský pepř a špetku kari. Skvěle se hodí k ochucení kuřecího a hovězího masa. Milovníci rozpálených pánví naplněných výtečným masem a zeleninou mohou tento dokonalý kořenící přípravek pořídit v prodejnách Albert, Billa, Globus a Tesco za 35,90 Kč.

Santa Maria směs koření Taco je výbornou směsí s obsahem chilli, oregana, česneku a kmínu. Vytvoří tu pravou chuť oblíbených tacos, naplněných tortill přeložených na polovinu. Za doporučenou cenu 35,90 Kč ji lze pořídit v prodejnách Albert, Billa, Globus a Tesco.

Santa Maria směs koření Burrito je určená k přípravě náplně do burritos. Koření je vhodné do všech druhů mas, především pak do mletého. Za 35,90 Kč ji lze najít na pultech obchodů Albert a Tesco.

Se Santa Maria směsí koření Enchilada zaplesá srdce každého obdivovatele mexické kuchyně. Má výraznou chuť chilli papriček guajillo a chipotle, kterou doplňuje oregano a koriandr. V prodejnách Albert ji lze pořídit za doporučenou cenu 34,90 Kč. 

Tortilla je základ

Základem většiny mexických pokrmů je dobrá tortilla. Tortilly Santa Maria se mohou pochlubit novou recepturou, která přináší ještě lepší chuť. Jsou navíc zcela bez konzervantů. Nejoblíbenějšími tortillami z portfolia Santa Maria jsou pšeničné Santa Maria Tortilly Original Medium, se kterými lze hravě vykouzlit nepřeberné množství pochoutek. Jedno balení obsahuje 8 kusů tortill. Jsou k dostání v prodejnách Albert, Billa, Globus a Tesco za doporučenou cenu 65,90.

Salsy dotáhnou pokrm k dokonalosti

Posledním krokem při přípravě skvělého tex-mex jídla je přidání omáčky neboli salsy. Salsa by měla být servírována na pokrmu nebo vedle něj, nikoliv zamíchaná v něm. Salsy Santa Maria obsahují nově méně soli a více rajčat. Jsou bez přidaného cukru a bez modifikovaného škrobu. Santa Maria Chunky salsa medium je středně pálivá, obsahuje velké kousky rajčat, cibule a papriček jalapeños. Lze ji pořídit v Tescu a Bille za 74,90 Kč.

Omáčku Santa Maria Taco sauce mild si oblíbí ti, kteří upřednostňují jemnější chuť. Skvěle se hodí například do tacos – jak do tacos z mletého masa, tak do jejich vegetariánské verze. Je k dostání v prodejnách Albert, Globus a Tesco za doporučených 72,90 Kč.

  • Tex-Mex kuchyně zahrnuje pokrmy s názvy, které jsou nám díky její stále větší oblíbenosti již dobře známy. S produkty Santa Maria si lze snadno dopřát burritos, chimichangas, fajitas, tacos, enchiladas a spoustu dalších lahůdek. Po naservírování pokrmů při rodinném obědě či přátelům při grilovací party nezbývá než popřát dobrou chuť – ¡Buen provecho! [buen provečo]

publikováno: 26. 6. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, vaříme, večeře

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+