Sušené maso s kofeinem | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Sušené maso s kofeinem

31. 7. 2018

Český výrobce sušeného masa, pardubická společnost Fine Gusto Nature, přišla s unikátním výrobkem sušeného masa, nejen u nás v České republice, ale i po celém světě. Ve spolupráci se společností Bitters totiž vyrábí sušené maso s kofeinem a guaranou.

Povzbudí vás

„Jsme velmi rádi, že jsme se spojili s firmou Bitters a společně uvedli na trh jedinečné výrobky, sušené maso s kofeinem a sušené maso s guaranou. Jak kofein, tak i guarana mají podobné účinky, příznivě stimulují centrální nervovou soustavu, mají povzbuzující účinky, snižují únavu a udržují pozornost. Navíc kofein i guarana se pomocí žvýkání sušeného masa dostanou efektivněji do těla přes ústní sliznici. Nástup účinků je tak daleko rychlejší než třeba u kávy nebo energetických nápojů,“ říká k výrobkům David Novák, jednatel a zakladatel společnosti Fine Gusto.

Jako energetický nápoj

V každém balíčku sušeného masa s kofeinem o 20 gramech je 100 miligramů kofeinu, tedy přibližně dva šálky kávy. Navíc, kofein v sušeném mase není pražený, jak tomu bývá u kávy, tím pádem nevznikají karcinogeny. Stejné množství pak obsahují balíčky s guaranou.

„Balíček sušeného masa vychází levněji než káva či energetický nápoj, je proto dobrou alternativou, a dokonce se i najíte. Lidé se navíc kombinace sušeného masa s kofeinem nemusejí bát, naše jerky chutná tak, jako kdyby žádný kofein neobsahovalo,“ doplňuje druhý jednatel a zakladatel společnosti Pavel Doležal. Sušené maso s kofeinem a guaranou je ideální především pro vytížené lidi, kteří potřebují rychle doplnit energii. Je tedy ideální pro řidiče, studenty před zkouškami, sportovce, vojáky apod.

  • Společnost Fine Gusto Nature dnes vyrábí více než 15 druhů výrobků se sušeným masem. Výrobky Fine Gusto se nyní prodávají na eshopu společnosti, v sítích drogerií DM, v obchodech Tesco, Žabka, Point, dále v multikinech Cinestar, ve fitcentrech a také na volném trhu.

O guaraně

Guarana je známá pro své povzbuzující účinky, snižuje únavu, udržuje pozornost a bdělost. Je vhodná při nervovém vypětí, při depresích a může se použít při rekonvalescenci po dlouhé nemoci. Může tišit menstruační bolesti. Kladně působí na nervový i tělesný stav, stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť a soustředění. Dále může být guarana součástí redukčních diet, protože snižuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků. V Brazílii ji užívají jako afrodiziakum.

O kofeinu

Kofein je alkaloid, který příznivě stimuluje centrální nervový systém. Tím oddaluje únavu (zvláště duševní), zbystřuje myšlení, zlepšuje koncentraci, působí jistou euforii. Kofein zrychluje tep, uvolňuje hladké svalstvo, rozšiřuje tepny a stimuluje oběhový a respirační systém (srdce a dýchání). Proto pomáhá lidem postiženým astmatem. Zvyšuje obsah mastných kyselin v oběhovém systému, byl proto léta používán sportovci.

Fine Gusto Nature se specializuje na výrobu vysoce kvalitního hovězího a krůtího sušeného masa. Z názvu společnosti vyplývá, že cílem je vyrábět kvalitní, přírodní a nutričně hodnotné potraviny bez přidaných barviv a konzervantů. Díky vysokému obsahu bílkovin a malému množství soli je sušené maso Fine Gusto vhodné jak pro sportovce, tak i pro manažery v hektických dnech, nebo pro každého, kdo má rád skutečnou chuť masa. Manufakturní postupy firmy Fine Gusto Nature vychází z rodinných receptů a tradic. Společnost Fine Gusto Nature byla založena v roce 2014 a zaměstnává desítky zaměstnanců. Výroba probíhá v Pardubicích. V současnosti je Fine Gusto Nature největším výrobcem sušeného masa v ČR.


publikováno: 31. 7. 2018, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: maso, nákupy

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+