Tři svěží melounové recepty | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Tři svěží melounové recepty

29. 5. 2019

Nachystejte si tři lahůdky, které skvěle chutnají, hezky vypadají a neubližují zdraví či štíhlé postavě. Připomenou vám blížící se léto. V každé z nich navíc hraje hlavní roli netradiční ingredience – vodní meloun. Doporučujeme lahodné melouny Bouquet bez pecek. Tato speciální bezpecková odrůda vyrostla na slunných svazích Španělska, kde se pěstuje již šedesát let. Šťavnaté melouny Bouquet jsou plné vitaminů, minerálů a antioxidantů. Každému receptu tak kromě chuti dodají ještě porci zdraví navíc.

Melounovo-jahodový sorbet

Suroviny: 400 g melounu Bouquet bez slupky, 100 g jahod, 1 limetka, 50 g třtinového cukru

Postup:

Meloun nakrájejte na menší kusy a vložte do mixéru. Přidejte omyté jahody, šťávu z limetky a doslaďte třtinovým cukrem. Rozmixujte. Směs na sorbet přendejte do uzavíratelné nádoby, dejte do mrazáku a ideálně jej každou půlhodinu promíchejte, dokud nebude mít konzistenci zmrzliny. Zmražený sorbet rozdělte do mističek, podávejte s čerstvým ovocem a lístky máty.

Melounové jednohubky do skla

Suroviny: 1/3 melounu Bouquet, 400 g mozzarelly mini třešničky, 200 g sušené parmské šunky, pražená slunečnicová semínka v soli, čerstvá bazalka, olivový olej, pepř, krémové balzamiko

Postup:

Z melounu Bouquet vykrájejte kuličky. Vložte je do skleniček spolu s třešničkami mozzarelly. Přidejte zarolovanou parmskou šunku, opražená slaná slunečnicová semínka a lístky bazalky. Dochuťte čerstvě umletým pepřem, olivovým olejem, a zakapejte balzamikovým octem. Podávejte v nízkých sklenkách.

Letní melounová pizza

Suroviny: ½ melounu Bouquet, 400 g řeckého jogurtu, 1 lžíce medu, 200 g jahod, 100 g borůvek, 100 g malin, čerstvá máta, 2 hrsti vlašských ořechů

Postup:

Meloun Bouquet rozpulte a z poloviny krájejte 4 stejně velká kola. Ty rozdělte na menší trojúhelníčky. Přendejte na talíře. Jogurt smíchejte s medem, potřete jím trojúhelníčky melounu a nazdobte jahodami, borůvkami, malinami a mátou. Nakonec posypejte nasekanými ořechy.

  • Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Firma spolupracuje s více než 70 000 farmáři, jejichž produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými předpisy. Melouny Bouquet jsou k dostání od dubna do konce srpna v Kauflandu, Globusu a ve vybraných maloprodejnách. Cena se pohybuje okolo 25 Kč/kg.

Více informací najdete na www.nejlepsime­louny.cz, www.nejmelouny.cz

na Facebooku www.facebook.com/BO­UQUETovoce

Instagram: @bouquet_ovoce

Facebook: @BOUQUETovoce


publikováno: 29. 5. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: ovoce

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+