Vynikající čajové koktejly vás překvapí zajímavou chutí | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Vynikající čajové koktejly vás překvapí zajímavou chutí

5. 12. 2017

Zaujaly vás smyslné čaje limitované edice TEEKANNE Love, Passion & Desire? Chcete váš čajový zážitek posunout ještě výše? Nechte se inspirovat recepty od barmanské vycházející hvězdy Kateřiny Vymazalové, které z vašich oblíbených čajů umí vykouzlit lahodné a osobité koktejly – ideální společníky pro vaše vánoční a novoroční večírky.Kateřina Vymazalová se stala na mistrovství v Číně, kolébce čajové kultury, Mistryní světa v kategorii Tea Mixology.

TEEKANNE APPLE KOKTEJL

Co budete potřebovat: 3 cl jablečného džusu, 3 cl čaje TEEKANNE Love, 0,5 cl růžového sirupu Monin, 0,5 cl limetky, snítka tymiánu

Postup:

Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Love a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Do připravené sklenice vložte led, který zalijte 3 cl jablečného džusu a šťávou z limetky, do směsi posléze přidejte i čajový výluh. Pro ještě osobitější chuť zakápněte míchaný nápoj sirupem s příchutí růže, která drinku dodá jemnou a nasládlou chuť. Koktejl můžete dozdobit snítkou čerstvého tymiánu.

TEEKANNE SACHER KOKTEJL

Co budete potřebovat: 1/3 čerstvého banánu, hrstka mražených třešní, 1 cl limetkové šťávy, 1 dl TEEKANNE Desire

Postup:

Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Desire a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Během louhování si nakrájejte banán, který společně s třešněmi a ledem vložte do mixéru. Ovocnou směs zalijte vylouhovaným čajem. Pokud chcete dodat vašemu nápoji říz, můžete přidat pár kapek limetky.

TEEKANNE MARAMARA KOKTEJL

Co budete potřebovat: 3 cl meruňkového džusu, 3 cl TEEKANNE Passion, 2 cl bílku, 0,5 cl mangového sirupu, 0,5 cl limetky, lístek čerstvé meduňky

Postup:

Do vroucí vody o objemu 1 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Passion a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 15 minut. Do shakeru s ledem přidejte čajový výluh, meruňkový džus, bílek, mangový sirup a šťávu z limetky. Všechny ingredience v shakeru dostatečně promíchejte a připravenou směs nalijte do sklenice. Na závěr můžete dozdobit lístkem čerstvé meduňky, který jemně položte na vzniklou bílkovou pěnu.


publikováno: 5. 12. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nápoje, Vánoce

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+