Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Bylinky pomáhají i při odvykání kouření

5. 2. 2024

Snížená plodnost, vyšší riziko rakoviny plic nebo ucpání tepen. Na celou řadu závažných zdravotních problémů, které způsobuje dlouhodobé kouření, upozorňují uživatele tabákových výrobků osvětové kampaně i varování na krabičkách. Jak však dát závislosti navždy sbohem? S odvykáním a potlačením chuti na cigaretu mohou pomoci nejen známé nikotinové náhrady, ale také bylinné tinktury.


Nealko nemusí rozhodně být nuda!

2. 2. 2024

Alespoň jednou to zažil asi každý. Pořádáte párty s přáteli či rodinnou oslavu a nechcete nebo nemůžete pít alkohol. Nakonec skončíte se sklenkou vody či limonády a přejete si, aby v ní bylo víno, pivo nebo třeba nějaký dobrý koktejl. Tomu je teď konec. Mattoni vám ve spolupráci s šéfem Becher's Baru Vítězslavem Cirokem nabízí Mattoni Sucháč – zdravý nealkoholický koktejl plný minerálů, který vám dokáže, že i nealko si můžete užít.


Jste rádi v pohybu a zima vás rozhodně neodradí?

2. 2. 2024

Pak si pobyt na horách ani letos nenecháte ujít. Ať vyrazíte na běžky nebo jste příznivci karvingových oblouků, můžete se těšit na průzračný vzduch, nezapomenutelné výhledy a spoustu jedinečných zážitků. Aktivní relax je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Vyčistíte hlavu, zlepšíte kondici a domů se vrátíte možná trochu zničení, ale nabití energií. Je normální, že sem tam se něco nepovede a je dobré vědět si rady. Pomoc při drobných kolizích i větších úrazech nabízí Hemato krém od ALPY. Sáhněte po něm a budete překvapeni, jak brzy vás dostane zpět do formy.


K čemu je dobrá měsíční abstinence?

1. 2. 2024

Vynechání alkoholu po dobu jednoho měsíce se traduje od roku 2013, kdy začala Liga otevřených mužů pořádat kampaň Suchej únor. Od té doby se tato aktivita rozrůstá a získává stále větší popularitu nejen mezi muži, ale také mezi ženami. Jaký to má význam? Měsíc je poměrně krátká doba a mohlo by se zdát, že abstinovat jen měsíc nemá příliš velký význam. Zeptali jsme se odborníků AquaLife Institutu…


Zajímavé přednášky v botanické zahradě v Praze

1. 2. 2024

V Botanické zahradě hl. m. Prahy začíná ve čtvrtek 1. února oblíbený cyklus přednášek pro veřejnost. Sérii zajímavých vyprávění startuje horolezec Radek Jaroš, který popíše svoji cestu ke Koruně Himálaje. Letošní přednášky budou zaměřené na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Své zkušenosti popíší odborníci botanické zahrady, kteří v loňském roce cestovali do Chile, Singapuru, na Madagaskar, ale i do Thajska. Připojí se dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách s líčením svého cestování po Jižní Africe.


Zábava v aquapalace o jarních prázdninách

1. 2. 2024

Začátek února představuje pro školáky ve vybraných okresech vítané volno v podobě jarních prázdnin. Zatímco dříve to znamenalo nejčastěji týden na horách, dnes už tomu tak zdaleka není. Během jarních prázdnin nejvíce táhnou zábavní centra, zoologické zahrady nebo aquaparky. O způsobu využití volného času přitom ve většině případů rozhoduje celá rodina společně.


Vidličkou po mapě

31. 1. 2024

Známá gastronomická publicistka a foodblogerka Dagmar Heřtová pokřtila nedávno svou další knihu s příznačným názvem Vidličkou po mapě. Ráda totiž cestuje, vaří i ochutnává v restauracích. Ve svých gastroglosách, které vybrala pro knihu, tak čtenáře seznamuje trochu s historií navštívených míst, ale i se svými osobními zkušenostmi. Navrch pak přidává i recepty.


Popáleniny při požáru vozidla

30. 1. 2024

Velké riziko ohrožení života nebo těžkého zranění v současném dopravním provozu představuje mimo jiné požár vozidla způsobený jeho technickou závadou nebo také dopravní nehodou. O závažnosti tohoto tématu svědčí také loňský výrazně vyšší počet výjezdů Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) právě k dopravním nehodám.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+