Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Trpíte bolestivou menstruací? Jak se bránit?

30. 11. 2023

Ostré křeče v podbřišku, tlak, tupé pobolívání či třeba mravenčení až do stehen. I tímto nepříjemným způsobem o sobě dává menstruace každý měsíc vědět. Přestože jsou menstruační bolesti poměrně běžným jevem, neznamená to, že neexistují metody, jak si od nich ulevit. Víte, jakou roli hrají prostaglandiny? Jak může pomoci mateří kašička? A kdy je vhodné navštívit lékaře?


Dettol a Kapka naděje

30. 11. 2023

Značka Dettol pomáhá rodinám pečovat o čistotu a zároveň o zdraví více než 80 let, a i proto je neodmyslitelně spjatá s vizí svěžího a bezpečného domova. Příběh Dettolu začal v nemocnicích za účelem pomáhat lékařům dodržovat hygienu a zachraňovat díky tomu lidské životy. Jeho poslání se nezměnilo, stále chce napomáhat vážně nemocným lidem nejen v nemocnicích, ale zároveň šířit osvětu o důležitosti ochrany zdraví. I proto se letos již podruhé spojil s Nadačním fondem Kapka naděje, který mohli během celého září podpořit zákazníci v Čechách a na Slovensku koupí jakéhokoliv produktu Dettol. V průběhu kampaně se dohromady vybralo neuvěřitelných 641 186 Kč.


Proč jsou zdravé výrobky z kořene čekanky?

29. 11. 2023

Čekanka obecná je v Česku známá jako prospěšná bylina, kdy její nejznámější použití je zpracování sušeného kořene do zdravé náhražky kávy – Melty. Historie tohoto nápoje v Česku sahá až do roku 1896, kdy byla ve východočeských Pardubicích otevřena továrna, která o pár let později dostala název Kávoviny.


Kvůli útokům na bankomaty přichází lidé o miliony

29. 11. 2023

Evropské banky přišly v loňském roce kvůli zločineckým skupinám o pět miliard korun a naprostá většina ztrát pocházela ze skimmovacích zařízení instalovaných v bankomatech. Obětí skimmingu se může stát kdokoli. Skimming navíc není jediným rizikem při výběru z bankomatu. Co přesně skimming znamená? A jak z bankomatů vybírat bezpečně?


Dieta pro diabetiky – nutná, ale ne nudná

28. 11. 2023

Žít s diabetem nemusí nutně znamenat omezení v jídle. Existuje mnoho chutných potravin, které si může dopřát i cukrovkář. Je však důležité dodržovat určité zásady. Správně nastavenou výživou může totiž diabetik značně snížit riziko vzniku možných pozdních komplikací svého onemocnění, nevhodnou naopak zvýšit. Jaké potraviny jsou pro jídelníček diabetika dobrou variantou a kterým je lepší se vyhnout?


Nedejte šanci podzimní „depce“

27. 11. 2023

Listopadové plačtivé počasí s sebou přinášejísplíny. Člověk propadá chmurám a příliš mu neprospějí ani krátící se dny a změna času. Pokud jste smutní, unavení a podzimní ‚depka‘ je vaše dobrá známá, soutěžte s námi o kvalitní doplňky stravy Naturevia, které vám pomohou zahnat podzimní splíny a také se díky nim lépe vyspíte.


Hlavní nádraží v Praze má první automat na filtrovanou vodu zdarma

27. 11. 2023

Hlavním nádraží má první automat na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve. Jedná se o první z dvanácti filtračních stanic, které bude Správa železnic společně se startupem Lokni instalovat na nádražích v České republice v rámci projektu Železnice bez plastů. Namísto nákupu balené vody si tak lze načepovat perlivou či neperlivou vodu z důvěryhodného zdroje. Díky novému tarifu Nádraží si každý cestující může načepovat půl litru neperlivé vody denně zdarma.


Každé šesté dítě u nás trpí obezitou

24. 11. 2023

Obezita je závažný chronický stav, který může souviset s celou řadou onemocnění – například s cukrovkou či kardiologickými problémy. V roce 2021 bylo v České republice 16 % dětí obézních, polovina z nich dokonce dosahuje extrémních hodnot. Podle odhadů bude navíc v roce 2030 celosvětově trpět obezitou až 254 milionů dětí. Lékaři upozorňují, že pacienti, kteří mají nadváhu a obezitu v dětství, si nemoc pravděpodobně odnesou i do dospělého života.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+