Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Ulevujte rukám při práci na počítači

8. 2. 2024

Syndrom karpálního tunelu ohrožuje většinu pracovníků na počítači. Prvním varovným signálem bývá brnění a nepříjemné pocity. Jaké pomůcky pomáhají a jak se u klávesnice snadno protáhnout?


Horký nápoj lyžařů a Valentýnský dezert

8. 2. 2024

„Teplý nápoj Bombardino máme spojený především se zimním lyžováním v rakouských Alpách nebo italských Dolomitech. My na Valašsku se ale nebojíme posunout přípravu a vychutnání si tohoto lahodného drinku i pro jiné příležitosti. A to třeba na oslavu lásky spojené s odkazem svatého Valentýna,“ uvádí Zuzana Pavelková, marketingová manažerka Mlékárny Valašské Meziříčí. Připravit můžete své drahé polovičce při této příležitosti i zdravý ovocný pohár.


Nedostatečné znalosti o lécích proti bolesti

6. 2. 2024

Samoléčba volně prodejnými léky slibuje u mírnějších projevů bolesti rychlou úlevu, většina těchto přípravků je navíc cenově přijatelná a snadno dostupná. Ačkoliv by se užívání léků na bolest nemělo brát na lehkou váhu, vykazují Evropané v této oblasti znepokojivý nedostatek znalostí. Mezinárodní průzkum farmaceutické společnosti STADA1 mapující trendy v oblasti životního stylu a hodnocení zdravotnických systémů v 16 zemích včetně České republiky například ukazuje, že téměř polovina Evropanů nezná klíčové vlastnosti kyseliny acetylsalicylové (47 %), nebo paracetamolu (42 %). V České republice jsou tato čísla ještě o poznání vyšší – 65 %, resp. 43 %.


Bylinky pomáhají i při odvykání kouření

5. 2. 2024

Snížená plodnost, vyšší riziko rakoviny plic nebo ucpání tepen. Na celou řadu závažných zdravotních problémů, které způsobuje dlouhodobé kouření, upozorňují uživatele tabákových výrobků osvětové kampaně i varování na krabičkách. Jak však dát závislosti navždy sbohem? S odvykáním a potlačením chuti na cigaretu mohou pomoci nejen známé nikotinové náhrady, ale také bylinné tinktury.


Nealko nemusí rozhodně být nuda!

2. 2. 2024

Alespoň jednou to zažil asi každý. Pořádáte párty s přáteli či rodinnou oslavu a nechcete nebo nemůžete pít alkohol. Nakonec skončíte se sklenkou vody či limonády a přejete si, aby v ní bylo víno, pivo nebo třeba nějaký dobrý koktejl. Tomu je teď konec. Mattoni vám ve spolupráci s šéfem Becher's Baru Vítězslavem Cirokem nabízí Mattoni Sucháč – zdravý nealkoholický koktejl plný minerálů, který vám dokáže, že i nealko si můžete užít.


Jste rádi v pohybu a zima vás rozhodně neodradí?

2. 2. 2024

Pak si pobyt na horách ani letos nenecháte ujít. Ať vyrazíte na běžky nebo jste příznivci karvingových oblouků, můžete se těšit na průzračný vzduch, nezapomenutelné výhledy a spoustu jedinečných zážitků. Aktivní relax je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Vyčistíte hlavu, zlepšíte kondici a domů se vrátíte možná trochu zničení, ale nabití energií. Je normální, že sem tam se něco nepovede a je dobré vědět si rady. Pomoc při drobných kolizích i větších úrazech nabízí Hemato krém od ALPY. Sáhněte po něm a budete překvapeni, jak brzy vás dostane zpět do formy.


K čemu je dobrá měsíční abstinence?

1. 2. 2024

Vynechání alkoholu po dobu jednoho měsíce se traduje od roku 2013, kdy začala Liga otevřených mužů pořádat kampaň Suchej únor. Od té doby se tato aktivita rozrůstá a získává stále větší popularitu nejen mezi muži, ale také mezi ženami. Jaký to má význam? Měsíc je poměrně krátká doba a mohlo by se zdát, že abstinovat jen měsíc nemá příliš velký význam. Zeptali jsme se odborníků AquaLife Institutu…


Zajímavé přednášky v botanické zahradě v Praze

1. 2. 2024

V Botanické zahradě hl. m. Prahy začíná ve čtvrtek 1. února oblíbený cyklus přednášek pro veřejnost. Sérii zajímavých vyprávění startuje horolezec Radek Jaroš, který popíše svoji cestu ke Koruně Himálaje. Letošní přednášky budou zaměřené na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Své zkušenosti popíší odborníci botanické zahrady, kteří v loňském roce cestovali do Chile, Singapuru, na Madagaskar, ale i do Thajska. Připojí se dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách s líčením svého cestování po Jižní Africe.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+