Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Znáte mýty o alergiích?

29. 1. 2024

Kýchání, slzení, zdánlivě nikdy nekončící rýma, zažívací obtíže, kopřivka. To je jen stručný seznam nepříjemných projevů alergií, se kterými se podle údajů ÚZIS ČR z roku 2021 potýká více než 760 tisíc Čechů. Přestože významně zasahují do života tak velkému množství lidí, stále kolem nich panuje řada mýtů a nepřesných informací. Víte například, že často uváděná alergie na psí srst ve skutečnosti není reakcí na chlupy? Že laktózová intolerance není totéž jako alergie na bílkovinu kravského mléka? A při citlivosti na nikl se nemusíte vzdávat svých oblíbených šperků?


Ochrana osobních údajů. Daří se ve zdravotnictví?

28. 1. 2024

28. leden je dnem ochrany osobních údajů. V roce 1981 k tomu přijala Rada Evropy historicky první zákonodárný dokument. Do té doby nic podobného žádný stát ani instituce nekontrolovaly. Ve zdravotnictví je i dnes Česko stále téměř na startu, většina dat jde pořád přes papír, digitalizace vázne.


Flexitariáni táhnou prodeje alternativních potravin

26. 1. 2024

Rok od roku roste počet lidí, kteří se stravují odlehčeně, vyhledávají kvalitní potraviny se sníženým obsahem cukru, bez laktózy, bez masa, BIO či s vysokým obsahem proteinu. Přičemž začátek roku je každoročně pro změnu jídelníčku nejčastějším spouštěčem. Toto vše ukazují data šestnácti oddělení Zdravý svět v hypermarketech Globus, z nichž každé nabízí okolo 1 100 alterna­tivních potravin.


Starosti se zvířecími parťáky

26. 1. 2024

Život s domácími mazlíčky přináší hodně radosti, ale také nemálo starostí. Potvrzují to mimo jiné i zkušenosti klientů společnosti PetExpert. Pojďte se podívat na tři příběhy o trampotách, které během roku 2023 museli páníčci a paničky se svými miláčky řešit. Všechny měly šťastný konec, a to i díky pojištění od PetExpert, které pomáhá s úhradou veterinárních nákladů.


Noční pocení, vynechání menstruace a ochlupení na tváři?

25. 1. 2024

Najednou se cítíte mnohem unavenější, padají vám vlasy, oblévají vás návaly horka a vaše nálada je nevyzpytatelná jako dubnové počasí? I když příčin může být celá řada, je velmi pravděpodobné, že vaše tělo volá SOS kvůli hormonální nerovnováze. Víte, proč vám mohou najednou růst chlupy na hrudi či na zádech? Z jakého důvodu vás trápí noční pocení? A jak se projevuje nízká hladina serotoninu? Odpoví vám gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


V zimě potřebuje pleť zvýšenou péči

23. 1. 2024

Zimní měsíce a chladné období bývají obvykle spojené s množstvím výzev pro naši pleť. Nízké teploty, vítr a náhlé změny počasí mohou pokožku výrazně ovlivňovat. Jak se tedy starat o pleť během zimního období a udržet ji v co nejlepší kondici?


Upečte si černý žitný chléb

22. 1. 2024

„Ten musíte zkusit! Já ho upekla z mouky od Pernerky a naslano je skvělý. Takže pro svačinky úplně ideální,“ uvádí k receptu známá cukrářka Mirka van Gils Slavíková. Přidáte se k ní?


Péče o pleť v zimě?

19. 1. 2024

Když teploty klesnou k bodu mrazu, je třeba mít jistotu, že i pleť dostala tu správnou „přikrývku“. Na rozdíl od letních dní, kdy hledáme co nejlehčí krémy, pro zimní období se nejlépe hodí ty s bohatou texturou a potřebnými aktivními látkami.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+