Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Jakým chybám se vyhnout při pečení dortu

18. 1. 2024

Upéct dort na rodinnou oslavu nemusí být tak těžké, jak to může na první pohled vypadat. Do pečení se může pustit každý trochu šikovný pekař. Je však třeba se vyhnout chybám, které naše úsilí mohou lehce obrátit v nepříjemný zážitek a zklamání. Provedeme vás celým procesem pečení krok za krokem.


Buďte fit v pokročilém věku

17. 1. 2024

Stárnutí je přirozeným a nevyhnutelným procesem. Je spojeno s řadou změn, jak fyzických, tak i psychických, které mohou mít významný vliv na zdraví a kvalitu života. Vyšší věk ale nemusí nutně znamenat ztrátu vitality a dobré kondice. Jak si pomoci k tomu, abychom se cítili co nejlépe i v pokročilém věku, radí PharmDr. Ivana Lánová, konzultantka BENU lékáren.


Do roku 2040 by na naší planetě nemusel žít ani jeden plodný muž!

16. 1. 2024

Muži po celém světě čelí dramatickému úbytku spermií. Z nového výzkumu vyplývá, že mezi lety 1973 a 2018 došlo k průměrnému úbytku o více než 50 %. Zpráva přitom naznačuje, že tento pokles pokračuje rekordním tempem. Příčin může být hned několik…


Pády na ledu. Jak vyléčit výron kotníku za pár dní?

15. 1. 2024

Poškození vazu hlezenního kloubu patří k nejčastějším úrazům bez ohledu na věk či aktivity. Pro prvotní zklidnění pomáhá kotník polohovat výš než srdce a pravidelně ledovat, případně stáhnout elastickým obinadlem. Pokud otok ani bolest neustupují několik hodin nebo se navíc objeví v místě úrazu modřina, je vhodné vyhledat odborníka.


Pivo: skutečně je plné vitaminů?

15. 1. 2024

„Jdu na jedno.“ Tato legendární hláška Čechů odkazuje na to, že Česko je národem pivařů. Zlatavý mok si s chutí dají k jídlu, při sledování sportu nebo na oslavách všeho druhu.


Kolik se platí za zdravotní pojištění v roce 2024?

12. 1. 2024

Abyste nezapomněli včas zaplatit pojistné na zdravotní pojištění či zálohy na ně, připojujeme také přehled termínů splatností.


Vytvořte si doma oázu klidu domácí masáží s ručníky

11. 1. 2024

Masáže představují jednu z nejpříjemnějších forem relaxace a péče o tělo. A co je skvělé? Můžete si je dopřát přímo v pohodlí domova, a to i pomocí něčeho tak obyčejného jako jsou ručníky.


Jaké exotické druhy ovoce si v zimě dopřát?

8. 1. 2024

Naše imunita stojí v zimě před náročným úkolem – ochránit organismus před virovými infekcemi, které se v tomto období vyskytují velmi často. A protože s lepší odolností se pojí dostatek vitaminů, přichází na řadu ovoce. Po jakých druzích ale sáhnout, když si chceme dopřát i něco jiného než česká jablka či hrušky? A má vůbec konzumace plodů z druhé strany světa smysl?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+