Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Kolik se platí za zdravotní pojištění v roce 2024?

12. 1. 2024

Abyste nezapomněli včas zaplatit pojistné na zdravotní pojištění či zálohy na ně, připojujeme také přehled termínů splatností.


Vytvořte si doma oázu klidu domácí masáží s ručníky

11. 1. 2024

Masáže představují jednu z nejpříjemnějších forem relaxace a péče o tělo. A co je skvělé? Můžete si je dopřát přímo v pohodlí domova, a to i pomocí něčeho tak obyčejného jako jsou ručníky.


Jaké exotické druhy ovoce si v zimě dopřát?

8. 1. 2024

Naše imunita stojí v zimě před náročným úkolem – ochránit organismus před virovými infekcemi, které se v tomto období vyskytují velmi často. A protože s lepší odolností se pojí dostatek vitaminů, přichází na řadu ovoce. Po jakých druzích ale sáhnout, když si chceme dopřát i něco jiného než česká jablka či hrušky? A má vůbec konzumace plodů z druhé strany světa smysl?


Tříkrálový koláč a pomazánky pro sváteční i všední dny

5. 1. 2024

Tradice pečení Tříkrálového koláče má kořeny již v antickém Řecku. Vylosovaný otrok se stával na jeden den králem. Pekl se dokonce i na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. Zapékaly se do něho fazole. Královnou Francie na jeden den se stala dáma, na kterou padlo štěstí a fazoli v koláči našla. Rovněž v našich zemích si obliba Tříkrálového pečení získala srdce gurmánů. A pokud je spojeno s hledáním pokladu, zaraduje se i nejedno dětské srdíčko. Velmi často se připravují Tříkrálové koblihy.


Lednový detox zvládnete hravě

4. 1. 2024

Právě teď je ideální čas na pořádný úklid! Díky novoroční očistě zbavíte své tělo škodlivých látek a dostanete do formy nejen své zažívaní, ale i imunitu. Soutěžte s námi a získejte balíček kvalitních přípravků Naturevia, který vám pomůže s detoxem, udržením váhy a navíc podpoří vaši obranyschopnost.


Jak mohou uškodit bylinky i běžné potraviny

2. 1. 2024

Meduňkový čaj na zklidnění, kozlíkové kapky pro dobrý spánek nebo šalvěj proti bolesti v krku. Přírodní lékárna skrývá řadu pokladů, které umí bojovat s chorobami nebo jim pomáhají předcházet. Avšak pozor, řada z nich není zdaleka tak neškodná, jak se možná domníváme. Zejména pokud je užíváme souběžně s léky, mohou nás dokonce až ohrozit na životě, připomíná MUDr. Ludmila Mazylkinová, hlavní lékařka sítě zdravotnických zařízení MOJE AMBULANCE. Které z nich patří k nejnebezpeč­nějším?


Železo jako klíč k vitalitě a zdraví

1. 1. 2024

Život v moderním světě s sebou přináší řadu výzev, včetně udržení optimálního zdraví a vitality. Klíčovou roli v tom hraje také nenápadný, avšak životně důležitý minerál – železo. Jeho správná hladina v organismu nám umožňuje cítit se fit, zatímco jeho deficit se může na našem zdravotním stavu podepisovat neblaze.


Srdce v ohrožení! Dejte si pozor na zvýšený cholesterol

29. 12. 2023

Vánoce jsou často svátky obžerství, kdy se mnoho z nás přestane hlídat. Tučná jídla v kombinaci s nemalým množstvím alkoholu se pak můžou nepěkně podepsat nejen na naší figuře, ale i na hladině cholesterolu. Tu má mimochodem běžně zvýšenou 7 z 10 dospělých Čechů, což představuje obrovské riziko pro zdraví. Konkrétně pro srdce a cévy. Proto je nejvyšší čas začít bít na poplach a s cholesterolem něco udělat!


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+