Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

S trávením o svátcích pomůžou enzymy a správné suroviny v jídelníčku

28. 12. 2023

Češi se na vánoční hodování stejně jako loni „jistí“ nákupy volně prodejných přípravků na trávení, nejčastěji volí Imodium a Ducolax. Vánoční a novoroční svátky jsou po letních prázdninách druhým obdobím, kdy je o tyto léčivé přípravky velký zájem – oproti letošnímu létu je ale zájem o léky na trávení vyšší o 60 %. Odborníci z online poradny Lékárna.cz radí, abychom během dní, kdy hodujeme, měli po ruce léky a doplňky stravy s trávicími enzymy. „Doporučuji mít po ruce žaludeční kapky, elixír Bonora, případně Iberogast a okamžitě je při začínajícím problému nasadit,“ říká Mgr. Pavla Horáková, vedoucí online poradny Lékárna.cz.


Když mráz pomáhá řešit řadu fyzických i psychických obtíží

27. 12. 2023

Zlepšila se mi imunita. Cítím, jak jsou mé svaly i klouby odpočaté. Rychleji se mi zahojily natažené svaly i podvrtnutý kotník. Už mě tolik netrápí migréna. Mám hezčí, mladší pleť. Dobil jsem si baterky. Mám dobrou náladu. Možná jsem i zhubnul… Vyzpovídali jsme pravidelné návštěvníky kryokomory. Nemohli si ji vynachválit. Terapie mrazem zažívá boom. Už jste ji vyzkoušeli? Co třeba vyrazit do kryokomory do pražského fitcentra Gymstory v OC Šestka? Máte obavy z pobytu ve více jak –100 stupních? Uvidíte, že to není tak hrozné. Vaše tělo i mysl vám za vaši odvahu poděkují.


Hypermobilita ohrožuje téměř třetinu lidí

26. 12. 2023

Závratná ohebnost budí obdiv, z pohledu zdraví ale není o co stát. Hypermobilita přináší vyšší riziko zranění a volnější klouby i vazy negativně ovlivňují další tělesné systémy. Jak potíže spojené s hypermobilitou rozeznat a na co si dát pozor, aby se dál neprohlubovaly?


Proč začít jíst zdravě už dnes?

26. 12. 2023

V dnešním rychlém světě se stále více lidí obrací k pochopení vztahu mezi kvalitní stravou a dobrým zdravím. S rostoucími obavami o obezitu, diabetes a srdeční onemocnění se pozornost zaměřuje na to, jak může správný výběr potravin přispět k lepšímu zdravotnímu stavu.


Jak se vyrábějí homeopatika?

26. 12. 2023

Vyrábět kvalitní a spolehlivé homeopatické léčivé přípravky – takové jsou cíle francouzské farmaceutické společnosti Boiron. Jednosložková i vícesložková homeopatika se vyrábějí ve dvou závodech ve Francii, v Messimy a Montevrainu, a to metodou ředění a dynamizace základních látek. Výroba podléhá na každé úrovni několikanásobné kontrole odpovídá kritériím Správné výrobní praxe (GMP) a splňuje všechny požadavky jednotlivých národních legislativ.


Vánoční kouzlo v nealkoholických zdravých koktejlech

25. 12. 2023

Když se pomalu snáší zimní večer a světla vánočních trhů začínají blikat, je čas přivítat sváteční období s něčím opravdu mimořádným. Mattoni letos oživuje vánoční kouzlo s exkluzivní kolekcí nealkoholických koktejlů, které jsou jako stvořené pro chvíle sdílené radosti a pohody. Tyto nápoje nejen osvěží, ale přenesou do světa vánočních tradic a moderní elegance. Ať už se těšíte na klidný večer u krbu nebo hledáte něco, co zpříjemní vánoční oslavy, naše koktejly jsou tou pravou volbou


Jak přežít ve zdraví vánoční svátky

22. 12. 2023

Chceme mít dokonalou domácnost, nepřibrat na váze a s úsměvem absolvovat setkání se všemi příbuznými. Přitom riskujeme kocovinu, žlučníkový záchvat i rozhádanou rodinu. Vánoce mají být svátky klidu a pohody, to se snadno řekne, ale jak se z toho všeho nezbláznit? Jednoduše, stačí pár úprav v pitném režimu, jídelníčku a vlastní hlavě.


Na Štědrý den se bude opět rozlévat primátorská rybí polévka

22. 12. 2023

Potřebné, Pražany i návštěvníky metropole čeká na Štědrý den na Staroměstském náměstí příjemná tradice. Naběračky se opět ujme pražský primátor se svým týmem, aby společně nabídli typický sváteční český pokrm – rybí polévku. Organizátoři připravili 2000 porcí tradičního štědrovečerního pokrmu. Polévku podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, mohou přijít zájemci ochutnat 24. prosince od 11 hodin.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+