Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Vánoční kouzlo v nealkoholických zdravých koktejlech

25. 12. 2023

Když se pomalu snáší zimní večer a světla vánočních trhů začínají blikat, je čas přivítat sváteční období s něčím opravdu mimořádným. Mattoni letos oživuje vánoční kouzlo s exkluzivní kolekcí nealkoholických koktejlů, které jsou jako stvořené pro chvíle sdílené radosti a pohody. Tyto nápoje nejen osvěží, ale přenesou do světa vánočních tradic a moderní elegance. Ať už se těšíte na klidný večer u krbu nebo hledáte něco, co zpříjemní vánoční oslavy, naše koktejly jsou tou pravou volbou


Jak přežít ve zdraví vánoční svátky

22. 12. 2023

Chceme mít dokonalou domácnost, nepřibrat na váze a s úsměvem absolvovat setkání se všemi příbuznými. Přitom riskujeme kocovinu, žlučníkový záchvat i rozhádanou rodinu. Vánoce mají být svátky klidu a pohody, to se snadno řekne, ale jak se z toho všeho nezbláznit? Jednoduše, stačí pár úprav v pitném režimu, jídelníčku a vlastní hlavě.


Na Štědrý den se bude opět rozlévat primátorská rybí polévka

22. 12. 2023

Potřebné, Pražany i návštěvníky metropole čeká na Štědrý den na Staroměstském náměstí příjemná tradice. Naběračky se opět ujme pražský primátor se svým týmem, aby společně nabídli typický sváteční český pokrm – rybí polévku. Organizátoři připravili 2000 porcí tradičního štědrovečerního pokrmu. Polévku podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, mohou přijít zájemci ochutnat 24. prosince od 11 hodin.


Kde se vzal bramborový salát?

21. 12. 2023

Kdo by neznal tradiční bramborový salát? Je součástí štědrovečerní tabule, ale v některých domácnostech se podává i při jiných slavnostních příležitostech a pro vzácné návštěvy. Tento oblíbený pokrm s sebou nese tajemství svého původu, jehož kořeny nejsou jednoznačné. Některé prameny tvrdí, že jeho tradice vyvstaly například v Rusku. Jisté ale je, že tradice bramborového salátu nabrala velké popularity. Abychom vám ulehčili přípravu, nakoukněte do foodora MARKET, kde najdete ingredience potřebné pro váš vlastní kulinářský příběh, anebo se inspirujte receptem na vyhlášený Pánkův bramborový salát.


Pozor na vánoční kila navíc

21. 12. 2023

Pohoda, klid a odpočinek, ale také plné stoly prohýbající se pod tíhou cukroví, tučných pokrmů a energeticky vydatných alkoholických nápojů – to jsou tradiční vánoční svátky v českém podání. Není proto divu, že v lednu jsou Češi v průměru o 2 kg těžší. Vrátit se na svoji původní hmotnost a následně ji udržet však zvládne podle odborníků pouze 7–14 % těch, kteří se do hubnutí pustí.


Darujte porci bramborového salátu díky své fotografii

20. 12. 2023

Bez bramborového salátu si štědrovečerní tabuli nedovede představit 80 procent Čechů. Recepty na něj se domácnost od domácnosti liší. Někteří dávají přednost klasice, jiní zkouší každý rok něco nového. Ať už se rozhodnete pro přípravu klasického bramborového salátu, nebo vyzkoušíte netradiční recept, pochlubte se svým výtvorem na sociálních sítích a podílejte se tak na pomoci samoživitelkám. Máme pro vás několik receptů.


Ořechy poslouží zdraví, když se aktivují jejich prospěšné látky

19. 12. 2023

Ořechy jsou superpotravina s nákupní sezónou na podzim a v zimě. To jich zákazníci největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz nakupují 1,5krát víc než v jiných částech roku. „Je to škoda, protože ořechy jsou prospěšné pro své zdravé tuky, vitamín E a vitamíny skupiny B. A také minerály jako je hořčík, zinek a mastné kyseliny. Zasloužily by si naši pozornost po celý rok,“ říká lékárnice PharmDr. Kamila Horníčková z online poradny Lékárna.cz.


Vánoční a silvestrovské účesy

19. 12. 2023

Nejkrásnější a nejvíce očekávané období roku se blíží a dámy už vymýšlejí outfity ke štědrovečerní tabuli, na silvestrovskou noc, vánoční večírek s kolegy a předvánoční setkání s rodinou a přáteli. Dokonale upravené vlasy a krásný účes jsou klíčovou součástí vzhledu. Jak ale najít v tomto hektickém čase prostor na péči o svůj účes? Jednoduše! Navštivte nejbližší kadeřnictví Klier a to bez objednávání! Salóny jsou pro otevřené 7 dní v týdnu, dokonce i 23. prosince a na Štědrý den dopoledne.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+