Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Ledová jóga či běžkování se psem. Vyzkoušejte netradiční zimní sporty

14. 12. 2023

Rádi sportujete a chcete v zimě vyzkoušet něco nového? Co třeba některý z netradičních sportů, který bude přínosem pro vaše zdraví a zároveň pobaví? Zde je několik tipů.


Speciální péče o vlasy v zimě

14. 12. 2023

Vlasům v zimě je potřeba věnovat speciální péči. Změny teplot, pokrývky hlavy, vysušené a často i přetopené místnosti vlasům nedělají zkrátka úplně dobře. Vlasy pak potřebují více hydratace, péče a výživy. Vyzkoušejte hydratační péči značky NATULIQUE a dopřejte vlasům vše potřebné.


Zvládáte vyváženou snídani?

13. 12. 2023

To, že je snídaně velice důležitá, je všeobecně známá věc. Rannímu hladovění by se měl každý z nás raději vyhnout. Ale není snídaně jako snídaně. Jaké kombinace potravin jsou perfektně vyvážené? Kterým se naopak raději vyhnout? A proč si po ránu dopřát i sklenici kvalitního 100% džusu bez přidaného cukru?


Jak je to s chutí během života?

12. 12. 2023

Jste to, co jíte, ale víte, proč to jíte? Za vším se skrývá chuť! Tento důležitý smysl detekuje chemické látky rozpuštěné ve vodě, respektive ve slinách. Člověk ji pak vnímá prostřednictvím chuťových pohárků, které jsou umístěny na jazyce, měkkém patře nebo v krku. Díky nim můžeme rozpoznat hned několik chutí, mezi které patří sladkost, hořkost, slanost, kyselost a poměrně nově také chuť umami.


Braňte se vysokému cholesterolu a podpořte činnost svého srdce

12. 12. 2023

Prospějte zdraví, ať už svému nebo vašich blízkých. Soutěžte s námi a vyhrajte kvalitní doplňky stravy Naturevia, které pomohou v boji s cholesterolem, podpoří činnost srdce a také přispějí ke zlepšení kondice!


Zajímavý vývoj vlasového stylingu

11. 12. 2023

V dnešní době není nic problém. Máte od přírody tmavé vlasy, ale byly byste radši blond? Za pár hodin u kadeřníka máte hotovo. Narodily jste se s rovnými vlasy a měly byste raději pohádkové lokny? Za pomoci trvalé nebo jen obyčejné kulmy máte řešení hned. Privilegium dnešní doby proniklo i do světa kadeřnictví, ale co dělaly naše předkyně, které se také chtěly přizpůsobit aktuálním módním trendům? Používání koňské moči, výtažku z pijavic nebo rozpálených železných tyčí nebylo starověkým kráskám cizí.


Svíčka nebo motýl mohou pomoci k těhotenství

8. 12. 2023

Snaha otěhotnět může být pro řadu párů stresující záležitostí. Obzvláště, pokud se to delší dobu nedaří. Ukazuje se však, že velmi užitečným prostředkem, který dovede zmírnit napětí a otěhotnění napomoci, je jóga. Ačkoliv benefity přináší jakákoliv varianta tohoto cvičení, na hormonální rovnováhu a vitalitu reprodukčních orgánů má blahodárný vliv zejména jóga hormonální či reprodukční. Pomáhá se napojit na vlastní tělo a zklidnit mysl. Víte, které cviky provádět? Jak jóga působí na hormonální rovnováhu? A kolik času týdně si na cvičení vyhradit, aby bylo účinné?


Valašská kyselice zahřeje, dodá sílu i vitaminy

8. 12. 2023

„Chuťově vynikající a přitom nejjednodušší polévka, na které není co pokazit, když má člověk dobrý základ v surovinách. V jakékoliv roční období navíc krásně zahřeje,“ tak popisuje šéfkuchař Pavol Pikulák ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích jednu z nejoblíbenějších místních specialit.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+