Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost

Aktuálně

Vaše udržitelné Vánoce potěší oko i planetu

1. 12. 2023

Každá mince má ale dvě strany a odvrácenou stránkou Vánoc je především jejich ekologická stopa v podobě množství odpadu, který se každoročně vyprodukuje. Pojměte letos vánoční výzdobu šetrně vůči životnímu prostředí.


Další články

Hlavní nádraží v Praze má první automat na filtrovanou vodu zdarma

27. 11. 2023

Hlavním nádraží má první automat na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve. Jedná se o první z dvanácti filtračních stanic, které bude Správa železnic společně se startupem Lokni instalovat na nádražích v České republice v rámci projektu Železnice bez plastů. Namísto nákupu balené vody si tak lze načepovat perlivou či neperlivou vodu z důvěryhodného zdroje. Díky novému tarifu Nádraží si každý cestující může načepovat půl litru neperlivé vody denně zdarma.


Ekologicky šetrné tablety do myčky

22. 11. 2023

Český výrobce ekologicky šetrných produktů FeelEco rozšiřuje svůj sortiment a přináší novinku – nové Tablety do myčky All in One, které šetří přírodu, energii a také až 60 % vody v porovnání s ručním mytím. Složení je maximálně ohleduplné jak k životnímu prostředí, tak také k lidskému zdraví. Nové tablety nahradí stávající prášek do myčky. FeelEco tablety jsou baleny ve speciální vodorozpustné fólii, není tedy potřeba je rozbalovat a tím minimalizují zbytečný odpad. Složení tablet je výjimečné také tím, že neobsahuje žádnou parfemaci, která mnohdy zanechává nepříjemné aroma – umyté nádobí má jen zdravou vůni čistoty, která vám umožní si jídlo a pití plně vychutnat.


Na neviditelné obyvatele domovů je alergický každý desátý Čech

20. 11. 2023

Pouhým okem je nespatříte, ale přitom se vyskytují v domácnostech po celém světě. Možná obývají i tu vaši, včetně postele, do které každý večer uléháte. Roztoči jsou drobní pavoukovci menší než jeden milimetr, přesto ale dokáže jejich přítomnost způsobit alergikům nemalé potíže. Prozradíme vám zajímavosti o těchto nevítaných „spolubydlících“ a poradíme, jak jejich výskyt eliminovat…


Inkontinenci pomáhá řešit cvičením i vhodné prádlo

13. 11. 2023

Obecně má většina z nás představu, že inkontinencí trpí výhradně starší lidé. Pak možná překvapí, že ji zažívá 10 % žen mladších 40 let. Ať už je na vině stres, těhotenství, onemocnění nebo věk, únik moči může pořádně znepříjemnit každodenní život. Ženy se stydí svěřit lékaři, stejně tak používat speciální inkontinenční pomůcky


Motiv ústřice zdobí letos vysoce kvalitní svetry, deky i koberce

8. 11. 2023

Hlavní inspirací pro limitovanou kolekci, kterou vytvořily firmy Merino.live a Můjkoberec.cz, je tentokrát motiv ústřice. Čtyři designy prémiových svetrů z merino vlny navíc doplňuje ústřicová deka a koberec. Na nápad s ústřicí přišla designerka Dana Nerudová, která vymyslela nový koncept propojování jídla s uměním. Motiv ústřice, podle ní, prostupuje kulturou v mnoha metaforách i asociacích. Je symbolem inspirace a všeho, co nám život nabízí k prožití a objevení.


Pět tipů, jak uspořit vodu v domácnosti

3. 11. 2023

Na začátku letošního roku se zdražilo vodné a stočné. Výhled na následující rok sice vypadá smírněji, ovšem je důležité si uvědomit, že nejde pouze o finanční stránku. Vodou bychom měli šetřit především proto, aby jí byl dostatek v české krajině. Tipů, jak uspořit nebo s ní při běžných činnostech neplýtvat, není nikdy dost. Inspirujte se společně s námi.


Necítíte se dobře? Otestovat se můžete doma

1. 11. 2023

V životě se občas ocitneme v situaci, kdy potřebujeme získat rychle alespoň orientační informace o našem zdravotním stavu. Může jít o podezření na onemocnění nebo jednoduše zvědavost, jak si stojíme oproti běžným zdravotním ukazatelům. Zdravotní testy k domácímu použití se stávají jedním z podstatných nástrojů pro zlepšení zdravotní péče. Jaké druhy testů lze na trhu sehnat a k čemu je lze využít, radí PharmDr. Ivana Lánová, konzultantka BENU lékáren.


Zimní péče o psy a kočky

30. 10. 2023

Chladné měsíce se kvapem blíží a pro majitele psů a koček to znamená připravit se na zimní režim péče o své chlupaté parťáky. Proč se vyplatí pořídit psům na zimu funkční obleček? Je potřeba pejsky a kočky během zimy více krmit? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+