Barefoot model Skinners Walker pro každodenní chůzi ve městě | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Barefoot model Skinners Walker pro každodenní chůzi ve městě

15. 3. 2023

Brněnská firma Skinners, která se zaměřuje na výrobu tzv. „ponožkobot“, rozšiřuje své portfolio o nový produkt. Do prodeje míří elegantní barefoot model Skinners Walker, uzpůsobený pro každodenní chůzi ve městě. Edice Walker zaznamenala v létě obří úspěch na crowdfundingové platformě HitHit, kde vybrala 7,5 mil korun, což je 14× více, než byl původní cíl. V první fázi prodeje zamířil model Walker právě k zákazníkům HitHitu.

Prémiové barefoot boty bez kompromisů

Po velkém úspěchu s „ponožkobotami“ se brněnští Skinners rozhodli vytvořit prémiové barefoot boty, které nedělají kompromis mezi vzhledem, funkcí a kvalitou. Stejně jako v minulosti úspěšně využili pro financování crowdfunding a pokořili další rekordní milník. Cílovou částku 550 tisíc korun splnili za necelých osm hodin, a nakonec se jim podařilo vybrat přes 7,5 milionů korun, čímž se projekt stal druhou nejúspěšnější kampaní v historii Hithitu.

Skinners Walker jsou od základu kompletně vyvinuty v České republice a ručně vyrobeny v Portugalsku. Za designem a vývojem stojí Petr Procházka a Eliška Otevřelová. Bota kombinuje italskou kůži s podšívkou z materiálu tencel, což jsou celulózová vlákna z eukalyptu, která mají dobré termoregulační schopnosti. Podešev bot je pak z přírodního kaučuku. Model Walker se díky elegantnímu designu hodí na pracovní schůzku i do divadla a zákazníkům nabízí výběr ze sedmi barevných kombinací. Boty je možné už nyní objednat na webu skinners.cc za cenu 3990 Kč.

„Chtěli jsme ukázat, že i barefoot obuv může být elegantní a vhodná do města nebo třeba na společenskou akci,“ říká Petr Procházka, zakladatel a CEO Skinners. „Klasická obuv často staví spíš na designu a funkčnost je až na druhém místě, u barefoot obuvi zase narážíme na modely, které nejsou vhodné na celodenní chození po tvrdém povrchu. Jsme rádi, že se nám s modelem Walker podařilo skloubit funkčnost barefoot obuvi a vzhled klasické boty.“

Český fenomén, který dobývá svět

Skinners působí na trhu již 7 let a do povědomí se značka dostala díky svým unikátním „ponožkobotám“, které si oblíbili amatérští i profesionální sportovci po celém světě. Nápad vytvořit obuv, která v sobě kombinuje pohodlnost ponožky a ochranou funkci bot, vzniknul v hlavě zakladatele společnosti Petra Procházky, který si na brigádě v Norsku všimnul, že jeden z jeho kolegů chodí z důvodu zranění jen v ponožkách. Procházka mu pomohl vyztužit ponožku o provizorní podrážku a hned po návratu do Česka začal pracovat na vlastním prototypu.


publikováno: 15. 3. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: boty, chůze, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+