Barevný nábytek do vašeho bytu | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Barevný nábytek do vašeho bytu

27. 11. 2009

„Pozorujeme to každý podzim, že zákazníci mají najednou více času a chuti dělat změny ve svém bydlení,“ říká Martin Tomín ze společnosti IDpoint, která je specialistou na italský designový nábytek. „Snažíme se zákazníkům vysvětlit, že stačí koupit pár zajímavých kousků, aby si dopřáli změnu, ale přitom se stále cítili ´jako doma´. Snadnosti změn nahrává i vývoj materiálů pro výrobu nábytku. Materiály, které byly ještě před rokem pro výrobu nábytku utopií, jsou letos běžné,“ dodává.

Nejlépe je tento vývoj vidět na židlích

Jsou to právě ony, na kterých výrobci nejraději zkoušejí nové materiály, barvy a tvary. Navíc vyměnit židle je snadná operace, pokud ve svém bydlení chcete udělat finančně poměrně nenáročnou, ale přitom viditelnou změnu.

Nové chemické sloučeniny, jako je například polykarbonát, použité pro nové typy laicky řečeno plastových židlí přinesly neuvěřitelnou čirost, lesk, pevnost a pružnost. Příkladem mohou být židle s příznačným názvem Crystal. Zejména v kombinaci s kvalitním osvětlením vynikne krystalická čirost materiálu. „Chce to jediné – nebát se začlenit do interiéru jednu zcela nesourodou věc. Váš domov díky ní dostane zcela nový náboj,“ říká Martin Tomín.

Navíc všechny barvy, které jsou obvyklé pro nové materiály, jsou již několik let moderní pro všechny různé bytové doplňky. Závěsové látky, koberce, misky, vázy, prostírání, rámy obrazů a mnoho dalších. Pokud tedy použijete polykarbonátové nebo metakrylátové barevné „bonbónky“ na sezení, máte zajímavou šanci propojit nábytek s ostatními doplňky.

Dokonalá ergonomie

"Plastové židle jsou nakresleny designérem shodně jako dřevěné, ovšem zde již shoda v postupu výroby končí. Design se následně přenese do počítače, kde se tvary optimalizují podle lidské anatomie tak, aby bylo dosaženo maximálního možného pohodlí při sezení. Poté se vytvoří lisovací nebo vyfukovací forma, ze které pak vypadne židle ergonomicky dokonalá pro sednutí,“ popisuje Martin Tomín z IDpointu.


publikováno: 27. 11. 2009, v rubrice Domácnost
Štítky: pokoj

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+