Bojujte s alergiemi důkladným úklidem | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Bojujte s alergiemi důkladným úklidem

9. 6. 2014

Alergickým onemocněním trpí téměř 24 procent dospívající populace, přičemž se za poslední tři dekády počet postižených zdvojnásobil na 2,5 milionu lidí. Bojovat s alergiemi můžeme nejen pomocí léků, ale také důkladným úklidem, například vysáváním a čištěním matrací. Důležitá je také volba kvalitního certifikovaného vysavače vybaveného HEPA filtračním sáčkem. Úklidový systém VORWERK Kobold VK150 je díky certifikaci TÜV Nord „Vhodný pro alergiky“ dobrým pomocníkem pro rodiny, kde některý ze členů trpí alergií.

Přehnaná reakce imunitního systému

Podle alergoložky MUDr. Ireny Krčmové, CSc. z Ústavu klinické imunologie a alergologie fakultní nemocnice v Hradci Králové provází alergie lidstvo již tisíce let. Za alergen můžeme považovat látku obvykle bílkovinné povahy, na kterou náš imunitní systém reaguje přecitlivěle. „Náš obranný imunitní systém tedy reaguje na něco, co je běžné a pro organizmus obvykle neškodné,“ uvádí doktorka Krčmová.

Děti dnes tráví většinu času v interiéru, proto se u nich objevuje ve větší míře senzibilita na alergeny z domácího prostředí. „Roztoči trápí naše děti mnohem více než pyly, a pokud mají v rodině domácího mazlíčka, často se přidružuje i alergická vazba na živočišné alergeny,“ doplňuje doktorka Krčmová.

Sběrný sáček a filtr z tkaniny HEPA

Podle doktorky Krčmové bychom se při důkladném a pravidelném úklidu měli zajímat také o to, čím uklízíme, zda je náš vysavač vybaven HEPA filtrem (high efficiency particulate air filter). „Pokud je z tkaniny HEPA filtru zhotoven celý sběrný sáček, je ochrana proti kontaktu s alergeny mnohonásobně vyšší. Na rozdíl od toho, kdy je vysavač vybaven jen HEPA filtry totiž nehrozí při výměně sáčku rozvíření alergenů zpět do domácnosti. Takovýto hermeticky uzavřený typ sáčku je naprostým standardem u všech typů úklidového systému VORWERK Kobold VK150.

Domácí praní matrací suchou cestou

Koberce a matrace v postelích jsou místem, kde se snadno a úspěšně vyskytuje špína, šupinky kůže, nečistoty a alergeny, pocházející z výkalů roztočů. Právě na tyto oblasti je potřeba se při úklidu zaměřit. Elektrický rotační kartáč s vyklepávací funkcí Kobold EB370 na koberce a matrace spolu s vysavačem Kobold VK150 představuje jedinečnou kombinaci úklidového systému VORWERK Kobold. Díky vibracím elektrického rotačního kartáče důkladně vyklepete matrace až do hloubky 11 cm. Ve spojení se speciálním čisticím prostředkem na matrace Kobold Lavenia se rotační kartáč stává skvělým pomocníkem pro tzv. „domácí praní“ matrací unikátní suchou cestou.

www.vorwerk.cz


publikováno: 9. 6. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: alergie, bydlení, ložnice, pokoj, prevence, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+