České nákrčníky a rukavice s filtrem | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

České nákrčníky a rukavice s filtrem

5. 3. 2021

Česká firma CUBEPACK s.r.o. ve spolupráci s řadou odborníků uvádí na trh značku CUBEprotect. Společně vyvinuli unikátní kompozit z virucidních materiálů, jejichž filtr je testován normy EN149 a dosahuje schopnost filtrace vyšší než 99 %. Tudíž je ekvivalentem ochraně FFP3. Z těch to materiálů se šijí v Česku a na Slovensku nákrčníky a rukavice. Tyto produkty jsou ozkoušeny řadou lékařů a zdravotníků z Ústřední vojenské nemocnice, Fakultní nemocnice Bulovka, ale i sportovců z fotbalové Sparty Praha či Slovanu Bratislava.

Speciální ochrana před viry a bakteriemi

Nutnost ochránit rodinu, své blízké a zaměstnance přiměla společnost CUBEPACK vyvinout speciální ochranu před viry a bakteriemi. „Na základě nepříznivých zpráv z Asie na konci roku 2019 jsme se rozhodli ochránit své blízké. Dali jsme dohromady tým profesionálů s pětadvacetiletou praxí ve výrobě speciálních funkčních materiálů a výzkumu. Díky tomu se nám podařilo vyrobit unikátní materiály z aktivních kompozitů, a také speciální vlákno BioGenAg, což dalo za vznik značce CUBEProtect, pod kterou vyrábíme nákrčníky a rukavice,“ sděluje zakladatel společnosti Miroslav Pigan CUBEPACK s.r.o. Produkty získaly řadu atestací a certifikací napříč laboratořemi po celé Evropě. Nákrčník i rukavice jsou znovu použitelné, vydrží minimálně 20 pracích cyklů, což nejenže šetří přírodu, ale i především rozpočet domácnosti.

Ekvivalentem k ochraně FFP3

Produkty CUBEprotect obsahují filtr, jenž je testován normy EN149 a dosahuje filtrace vyšší než 99 %, díky tomu je ekvivalentem k ochraně FFP3. „Dalším stupněm ochrany je aktivní virucidní materiál, který likviduje viry a bakterie ve více než 99 % (certifikováno v Textilním zkušebním ústavu s.p.). Vnitřní baktericidní síťka v nákrčníku je vyvinuta tak, aby eliminovala nepříjemné prostředí uvnitř. Zamezuje zamlžování brýlí, eliminuje dermatologické problémy s pletí a udržuje komfort čistého vzduchu bez zápachu,“ upřesňuje funkci materiálu CUBEprotect Miroslav Pigan.

Funkčnost materiálu testovala řada zdravotníků a sportovců

„Vyzkoušené produkty jsou rovnocennými ochrannými pomůckami používanými ve zdravotnictví. Na rozdíl od mnohých firem má společnost CUBEPACK s.r.o. řádně vedenou a validní dokumentaci a testování výrobků včetně praktických testů v nemocnicích. Zdravotníci ocenili zejména dobrou materiálovou snášenlivost a vysoký komfort. I po několikahodinovém používání nákrčníků nebyly znatelné otlaky či zčervenání kůže obličeje,“ sděluje Mgr. Hana Bláhová, MBA, vedoucí oddělení hygieny, epidemiologie a centrální sterilizace v Nemocnici na Bulovce.

Certifikace

Nákrčník i rukavice byly testovány dle bakteriologické normy AATCC 100 v Textilním zkušebním ústavu s.p.(TZÚ) s antibakteriální účinností: Staphylococcus aureus CCM 4516 redukce 99,64 % a Klebsia pneumoniae CCM 8853 redukce 99,99%. Taktéž v TZÚ byly testovány bakteriologické normy EN ISO 20743 s výsledky antibakteriální účinností klasifikováno jako VÝZNAMNÝ. Vlákno, ze kterého je vyroben nákrčník a rukavice s technologií BioGenAg bylo testováno dle virologické normy EN ISO 18184 jakožto s redukcí skupiny viru N1H1 ATCC VR – 683 až 99,17 % v Micobiological Solutions laboratoři ve Velké Británii. Filtrační část nákrčníku byla testována dle normy ČSN EN 149 ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v.v.i (VÚBP) s výsledkem účinnosti filtrace 99,395 %.

www.cubeprotect.cz


publikováno: 5. 3. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: COVID-19, oblečení, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+