Chodíte rádi do stejné optiky? Hlasujte pro ni v anketě | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Chodíte rádi do stejné optiky? Hlasujte pro ni v anketě

17. 4. 2014

Soutěž OPTIKA ROKU 2014 chce upozornit na nutnost správné korekce zraku a zároveň vyzývá, aby lidé hlasovali pro provozovnu optiky, kde jsou spokojeni, a podpořili tak snaživou práci optiků, optometristů a oftalmologů, kteří v ní pracují. Tato nová soutěž chce přispět ke zvyšování kvality práce provozoven optik a služeb s tím spojených a zároveň pomoci slabozrakým a nevidomým. Soutěž bude probíhá do 31. května 2014. Vyvrcholí charitativním koncertem Lubomíra Brabce & Jaroslava Svěceného 5. června 2014 v Praze v Betlémské kapli. Součástí slavnostního večera bude vyhlášení Optiky roku 2014, křest štěňátka vodícího psa a předání finančního daru z došlých sms Středisku výcviku vodících psů pro nevidomé SONS ČR.

Jak hlasovat?

Provozovny optik, které se přihlásily do soutěže, mají svůj kód, jejichž seznam naleznete na www.optikaroku.cz v sekci SEZNAM PROVOZOVEN OPTIK. Každá provozovna, která je do soutěže zapojena, je označena výrazným plakátem, který bude vystaven ve výloze, nebo na jiném viditelném místě provozovny. Informační plakát poskytuje informace o tom, jak hlasovat a jak zasílat hlasy dané provozovně optiky.

Jaké jméno dostane štěně?

Se soutěží Optika roku je spojena i anketa „Zvolte jméno pro štěně vodícího psa“, přičemž štěně bude při slavnostním večeru pokřtěno jménem, které se bude v anketě nejvíc opakovat. Hlasování probíhá formou sms (9 Kč) a výtěžek ze všech zaslaných sms z celé ČR bude věnován Středisku pro výcvik a výchovu vodících psů pro nevidomé SONS ČR. Deset provozoven optik, které získají nejvíce hlasů, bude nominováno na absolutního vítěze, o kterém bude rozhodovat porota.

Výzva pro majitele optik

Soutěž chce některé majitele optik přimět k tomu, aby se svým provozovnám věnovali s dostatečnou péčí a odborností. V některých očních optikách se setkáváme jen s „prodavači“ brýlových obrub, skel, kontaktních čoček apod. Měli by tam ale být vždy odborníci na svém místě, kteří dokážou poradit a vysvětlit, jakou korekci používat při různých činnostech a jak se vyvarovat nevratnému poškození zraku.


publikováno: 17. 4. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: brýle, nákupy, oči, zrak

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+