Další pražská prodejna supermarketu Iceland nejen s anglickými pochutinami | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Další pražská prodejna supermarketu Iceland nejen s anglickými pochutinami

13. 11. 2015

Úspěšný britský obchodní řetězec Iceland se u nás těší stále větší oblibě, a proto včera slavnostně otevřel další tuzemskou prodejnu, tentokrát v Praze 8 u stanice metra Ládví. Slavnostní akci si nenechal ujít Malcolm Walker, zakladatel a generální ředitel a Tarsem Dhaliwal, finanční ředitel skupiny Iceland. Po dobu prvních třech dní mohou zákazníci Icelandu zhlédnout jedinečnou show Petra Jančaříka a k tomu ochutnávat výborné britské produkty.

Z Británie i Česka

Oblíbený britský supermarket Iceland nabízí široký sortiment kvalitních potravin se specializací na mražené produkty. V nabídce je velký výběr hotových jídel, tradiční i exotická masa a ryby, pečivo a spousta dalších produktů, které spojuje nekompromisní kvalita a férová cena. Vedle vynikajících sýrů, uzenin a dalších produktů dovezených z Velké Británie, nabízí řetězec i mnoho výrobků od českých dodavatelů.

Produkty bez chemie

V roce 1970, kdy otevřel první Iceland, bylo Malcolmu Walkerovi teprve 24 let. Neuplynul ani rok a musel opustit stálé zaměstnání, aby se mohl naplno věnovat své nové společnosti, která připomínala rozjetý vlak. Už v roce 1975 měl řetězec 15 prodejen a jen o tři roky později začal vyrábět produkty pod vlastní značkou Iceland. Dalším zlomovým datem byl pro Iceland rok 1986, kdy společnost, jako vůbec první britský supermarket, zcela zakázala ve svých značkových produktech používat umělá barviva, aromata a některé konzervační látky. V roce 1998 se vzdala i využití geneticky modifikovaných potravin.

  • V současné době Iceland provozuje 850 obchodů ve Velké Británii a je zároveň úspěšným exportérem do více než 30 zemí světa. Roční obrat společnosti činí 3 miliardy liber, ze kterých štědře rozdává na charitativní účely. Na českém trhu Iceland aktivně působí od roku 2013.

publikováno: 13. 11. 2015, v rubrice Domácnost
Štítky: akce, éčka, nákupy, šetříme peníze

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+